URWIS w bibliotece

Dodano: 12.06.2013
A A A
Z okazji Międzynarodowy Dzień Dziecka, 7 czerwca 2013 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przybyły dzieci z Bierówki, Szebni, Warzyc, Niepli i Chrząstówki uczęszczające do Ochronki w Szebniach prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.


W Polsce, jak również w innych krajach europejskich takich jak Rosja, Czechy, Słowacja już od 1950 r. 1-go czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej oto okazji organizowane są festyny i pikniki pełne atrakcji dla naszych milusińskich.To właśnie z powodu tego święta 7 czerwca 2013 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach przybyły dzieci z Bierówki, Szebni, Warzyc, Niepli i Chrząstówki uczęszczające do Ochronki w Szebniach prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek. Na początek wszystkich zgromadzonych przywitał teatr URWIS z Krakowa, który zaprezentował pełną dobrego humoru sztukę o Pipi Wędrowniczce, zabierając wszystkich widzów w podróż dookoła świata.


Dzień Dziecka połączony był również z akcją Gmina Jasło czyta dzieciom i jak co roku,  po występie teatralnym nadszedł czas na tradycyjne czytanie Lokomotywy  J. Tuwima przez A. Rozmusa - prezesa Zarządu OSP, E. Łakomiec - sołtysa wsi Szebnie, siostrę dyrektor z Ochronki, S. Ablewicz - dyrektora GBP, A. Jeleń - koordynatora akcji Cała Polska czyta dzieciom oraz M. Domagałę - bibliotekarza.Wszystkim tym, którzy zachęcają dzieci do czytania i biorą czynny udział w naszej akcji zostały wręczone dyplomy uznania.


Jednak największą atrakcją tego dnia dla maluchów z przedszkola okazał się pokaz, jaki przygotowali strażacy z OSP w Szebniach. Dzieciaki mogły przymierzyć ubrania strażackie, kaski, zajrzeć do samochodu strażackiego, a także wziąć udział w odgrywanej przez strażaków akcji pożarniczej i ratunkowej.

Na zakończenie, w zabawie „Jedzie pociąg” każdy z uczestników zatrzymując się na stacji kolejowej otrzymał małe słodkie co nieco, zakładkę i znaczek akcji CPCD.

Za pomoc w organizacji tego spotkania serdecznie dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szebniach, sołtys wsi Szebnie oraz Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek z Szebni.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności