Ekologia w SP nr 2 w Osobnicy

Dodano: 14.06.2013
A A A
Podsumowanie projektu edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Osobnicy pod hasłem "Z przyrodą na ty" oraz innych przedsięwzięć ekologicznych

Projekt realizowany był w naszej szkole przez miesiące: maj – czerwiec w ramach współpracy z PGNiG Karpackim Oddziałem Handlowym. Celem projektu było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za stan środowiska oraz dostrzeganie zagrożeń wynikających z jego nadmiernej eksploatacji. W czasie realizacji projektu prowadzono wiele przedsięwzięć m. in.  udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi”, konkursy plastyczne: na plakat pt. „Ja i moje środowisko”, gazetka w klasie „Formy ochrony przyrody w moim regionie”, wystawa książek w bibliotece pod hasłem: „Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej”, turniej sportowo – rekreacyjny, szereg lekcji o tematyce ekologicznej połączonych z projekcją filmów oraz wycieczki. Ponadto nadal prowadzimy zbiórkę baterii „Reba”  i zamieniamy punkty na nagrody (w tym roku szkolnym jest to 70 kg), zbiórkę makulatury dla rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech” (zebrano 3 tony) oraz zbiórkę plastikowych zakrętek dla niepełnosprawnego chłopca na turnus rehabilitacyjny (104 kg).


Ważnym wydarzeniem dla uczniów klas IV i V był udział w V Powiatowym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle w dniu 05.06.2013 r.  Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych, który wyłonił laureatów i finalistów. Z klasy IV laureatami byli: Dawid Marszałek i Gabriela Stygar, a finalistą Wojciech Marszałek. Natomiast z klasy V finalistkami zostały Daria Brej i Anna Stygar. Poza tym tytuł Superekologa SP nr w Osobnicy otrzymała Katarzyna Ślusarczyk z klasy VI i nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.  Podczas akademii wręczono również nagrody rzeczowe, ufundowane przez PPNiG Jasło laureatom konkursów ekologicznych.
Dziękujemy  tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasi uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami oraz rozwijać swoje zainteresowania przyrodniczo – ekologiczne, a także stawać się odpowiedzialnymi za stan najbliższego środowiska. Dziękujemy zwłaszcza PGNiG Karpackiemu  Oddziałowi  Handlowemu, który zechciał objąć nasze działania swoim patronatem oraz dyrekcji i nauczycielom SP nr 4 w Jaśle za miłe  przyjęcie. 

Edyta GodfrydCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner