„ZIELONA SZKOŁA” nad Morzem Bałtyckim

Dodano: 25.06.2013
A A A
W dniach 09-14.06.2013 r. uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Szebniach wyjechali na Zieloną Szkołę.W dniach 09-14.06.2013 r. uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Szebniach wraz z wychowawczynią Wiolettą Zygmunt wyjechali na Zieloną Szkołę.


Podczas tygodniowego pobytu nad Morzem Bałtyckim razem z rówieśnikami z  Potoka i Jaszczwi realizowali program  Zielonej Szkoły, na który złożyły się: wycieczki, muzea, zajęcia edukacyjne, zawody sportowe, tory przeszkód, plener malarski,  dziennik podróży, dyskoteka.
Tym razem zwiedzili miasta nadmorskie takie jak: Łeba, Międzyzdroje, Lębork, Świnoujście, Szczecin. W Lęborku poznali mury obronne z XIV wieku, Zamek Krzyżacki, Basztę Bluszczową,  Basztę Kwadratową, Ratusz oraz obejrzeli film dokumentalny przedstawiający historię miasta. Dużo atrakcji dostarczyła dzieciom wyprawa turystyczna do Słowińskiego Parku Narodowego oraz zabawa w czasie zajęć edukacyjnych i na ruchomych wydmach, jak również ścieżka zdrowia, która polegała na pokonaniu dystansu 5 km brzegiem morza. Uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w szkoleniu wojskowym i odbyć musztrę na placu apelowym w Forcie Gerharda. Pod kierunkiem komendanta nie tylko zobaczyli  nadmorską twierdzę na wyspie Wolin, ale także chodzili po polu minowym, przeszli próbę ciemności, widzieli wystrzał z działa oraz przejście po linie zawieszonej nad fosą. Natomiast  na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z dłońmi znanych aktorów i  spacerowali po molo. Niecodzienny był również przepływ promem pasażersko- samochodowym przez rzekę Świnę. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali  żeglugę Świnoujścia. Zaś w mieście podziwiali promenadę nadmorską i piękne fontanny.


Czas podczas długiej podróży nad morze również był wykorzystany turystycznie. W pierwszą stronę piątoklasiści zwiedzili osadę obronną kultury  łużyckiej w Biskupinie oraz stanowisko archeologiczne z epoki brązu, natomiast w powrotną stronę zatrzymaliśmy się w Szczecinie, gdzie zobaczyli Wały Chrobrego, Pomnik Trzech Orłów, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę 7 Płaszczy.


Wspólny międzyszkolny wyjazd był integracją grup. Zawiązały się przyjaźnie. Na zawsze pozostaną w pamięci wspomnienia, a pamiątkowe zdjęcia przypomną jak było super na Zielonej Szkole.

Zespół Szkół w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner