Wzruszająca opowieść w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Dodano: 26.06.2013
A A A
Młodzież mieszkająca w małych miejscowościach nie często ma okazję uczestniczyć w spektaklach teatralnych. Uczestnicy projektu „Dobre maniery drogą do kariery” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach skorzystali z takiej możliwości i 21 czerwca 2013 r. w Teatrze W. Siemaszkowej w Rzeszowie obejrzeli sztukę pt. „Śmierć pięknych saren”.

Młodzież mieszkająca w małych miejscowościach nie często ma okazję uczestniczyć w spektaklach teatralnych. Uczestnicy projektu „Dobre maniery drogą do kariery” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach skorzystali z takiej możliwości i 21 czerwca 2013 r.  w Teatrze W. Siemaszkowej w Rzeszowie  obejrzeli sztukę pt. „Śmierć pięknych saren”.Sztuka  ta oparta jest na autobiograficznych opowiadaniach Oty Pavla i ukazuje losy żydowsko-czeskiej rodziny z Pragi, której  pełna pasji, radości i zwyczajnego ludzkiego szczęścia egzystencja zostaje zakłócona przez wybuch drugiej wojny światowej. Ta przepiękna historia wywarła na młodych ludziach ogromne wrażenie,  mogli się  z niej także dowiedzieć , co w życiu jest najważniejsze.

Przed spektaklem młodzież odwiedziła także kawiarnię teatralną „MUZA”, gdzie mogli zasmakować pysznej szarlotki z lodami.

Projekt „Dobre maniery drogą do kariery” realizowany jest w ramach programu
„Równać szanse” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez
Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Koordynator projektu
I. Tomaszewska
GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner