Popołudnie w siodle

Dodano: 26.06.2013
A A A
Dzień 24 czerwca był nie lada przeżyciem dla uczestników zajęć świetlicowych z Niegłowic, Łask i Żółkowa. A to dlatego, że niektórzy po raz pierwszy mieli okazje przejechać się w siodle na końskim grzbiecie.


Dzień 24 czerwca był nie lada przeżyciem dla uczestników zajęć świetlicowych z Niegłowic, Łask i Żółkowa. A to dlatego, że niektórzy po raz pierwszy mieli okazje przejechać się w siodle na końskim grzbiecie i całkiem z bliska spotkać się z tym pięknym i mądrym zwierzęciem. A wszystko to za sprawą 'Fundacji Hipoterapii i Jeździectwa' w Żółkowie, która zaprosiła dzieci w ramach projektu 'Organizacja warsztatów nauki jazdy konnej oraz rajdu konnego po terenach LGD Nowa Galicja'.


Dzieci uczestniczyły w pokazie multimedialnym, który przybliżył im środowisko życia , hodowli, jeździectwa , funkcjonowania i roli konia w gospodarce, turystyce i rekreacji. Młodzi uczestnicy zapoznali się z wyglądem, wymaganiami i środowiskiem życia Konika Polskiego, bo właśnie z taką rasą mieliśmy przyjemność się spotkać w stadninie pana A. Duliana.Obejrzały też film o dziko żyjących konikach w rezerwacie.Gdzie nie straszne im mrozy i śniegi, letnie upały i jesienne słoty.

Następnie uczestnicy zapoznali się z zasadami postępowania z końmi, a wszystko dla bezpieczeństwa. Bo konie choć bardzo mądre są też bardzo płochliwe i nie należy je niepotrzebnie denerwować. Udaliśmy się więc do zagrody, gdzie pod czujnym okiem instruktorów młodzi jeźdźcy w toczkach na głowie odbywali nierzadko pierwszą jazdę wierzchem. Wszyscy z niecierpliwością czekali na swoją kolej,bo choć obawy też były ,to jednak ciekawość zwyciężyła.


Później gospodarze zaprosili nas na pieczoną kiełbaskę z ogniska, która po takich wrażeniach smakowała wyśmienicie.Wielką frajdą było obserwowanie źrebaków, które śmiesznie brykały i taplały się w błocie dla ochrony przed natrętnymi owadami.

Uśmiechnięte buzie dzieciaków mówiły - ale było fajnie.

Dziękujemy gospodarzom projektu - państwu Dulianom i W. Ropa z 'Fundacji Hipoterapii i Jeździectwa' za tak pełne wrażeń i radości popołudnie.
 
J.PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner