Razem możemy więcej - czyli wakacyjne spotkania z kulturą

Dodano: 05.07.2013
A A A
Wakacje, to czas zabawy, relaksu oraz różnych form edukacyjnych przygotowanych dla uczestników programu „Pokaż co masz na strychu - wystawa staroci”.

Wakacje, to czas zabawy, relaksu oraz różnych form edukacyjnych przygotowanych dla uczestników programu „Pokaż co masz na strychu - wystawa staroci”. Odpowiednie co do zainteresowania i wieku uczestników warsztaty, konkursy, zagadki i quizy edukacyjne pozwalają na znakomitą zabawę, rozwój zainteresowań oraz integrację.

Zajęcia prowadzą bibliotekarze z GBP w Szebniach oraz  Dorota Slezak ze świetlicy GOK. Celem tegorocznego programu wakacyjnego  jest propagowanie zdrowego stylu życia, tolerancja i szacunek wobec koleżanek i kolegów, jak również ocalenie starych i zabytkowych sprzętów gospodarstwa domowego: żelazka z duszą, tarki, sukmany, makaty babci, radia, cebrzyki, drewnianego durszlaka, młynka i bali. Organizatorzy starają się promować wśród dzieci i młodzieży poszanowanie do tradycji lokalnych zamkniętych w starych sprzętach, które opowiadają historię, każde inną np. żelazko na węgiel prababci lub sukmana, w której pradziadek występował w amatorskim teatrze grając jedną z głównych ról w „Weselu” w 1948 roku.W trakcie realizacji programu dzieci biorą udział w różnych zajęciach plastycznych, konkursach, głośnych czytaniach i opowieściach o lokalnych legendach. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wojciecha Piękosia radnego wsi Szebnie.Z dnia na dzień przychodzi coraz więcej dzieci na zajęcia, grupa liczy już ponad trzydzieści osób z Szebni i Zimnej Wody. Pyszne i zdrowe podwieczorki przygotowane przez Ewę Łakomiec - sołtysa wsi Szebnie oraz Annę Łepkowską, Krystynę Stasik, Teresę Oleszkowicz, Irenę Miśkowicz, Janinę Lubaś z Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach słyną w całej okolicy.Po raz kolejny przekonaliśmy się „że razem możemy więcej” nawet bez środków i dotacji finansowych potrafimy wspólnie zrobić dużo więcej. Dyrektor i pracownicy biblioteki, świetlicy, sołtys, radny, koło gospodyń i wolontariusze realizują tygodniowy wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży.Głównym akcentem zakończenia akcji będzie festiwal czytelniczy  „Milion przygód z książką” zorganizowany pod koniec wakacji.Organizatorzy przekonali się, że biblioteka, świetlica jest miejscem przyjaznym dla dzieci, które chcą walczyć z zanikiem czytelnictwa, a tak liczne wizyty w bibliotece od najmłodszych lat utrwalą nawyk odwiedzania placówki także w późniejszych latach życia.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności