Nowe zbiory w CATL

Dodano: 07.08.2013
A A A
Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej Fundacji Ośrodka KARTA działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach udostępnia czytelnikom czasopisma „Rycerz Niepokalanej” - pierwsze wydane w maju 1939 rok pod redakcją O. Maksymiliana Maria Kolbe oraz powojenny egzemplarz czasopisma z 1947 roku.

Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej Fundacji Ośrodka KARTA działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach udostępnia czytelnikom czasopisma „Rycerz Niepokalanej” - pierwsze wydane w maju 1939 rok pod redakcją O. Maksymiliana Maria Kolbe oraz powojenny egzemplarz czasopisma z 1947 roku.


W pierwszym znajdujemy artykuły dotyczące Polskiej rodziny oraz kronikę wydarzeń na świecie zredagowane przez O. Maksymiliana Marie Kolbe. Powojenny egzemplarz „Rycerza Niepokalanej” przedstawia bohaterską śmierć św. O. Maksymiliana Maria Kolbe - więźnia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, którą opisują jego współwięźniów.


Czasopisma pochodzą ze  zbiorów Józefa Szymczyka – nauczyciela i kierownika szkoły w Niepli w latach 1906 – 1938 a udostępnione  naszemu archiwum przez wnuczkę, Krystynę Szymczyk z Jasła. W przekazanych archiwaliach znajduje się jeszcze wiele dokumentów opowiadających o dziejach historycznych powiatu jasielskiego, które niebawem będą dostępne w naszym cyfrowym archiwum: https://szebnie.archiwa.org
Zespół CATL przy GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner