Młodzież gotuje!

Dodano: 08.08.2013
A A A
Dobiegł końca projekt „Dobre maniery drogą do kariery”, w którym młodzież przez pół roku miała okazję zapoznać ze sztuką „dobrych manier”.

Dobiegł końca projekt „Dobre maniery drogą do kariery”, w którym młodzież przez pół roku miała okazję zapoznać ze sztuką „dobrych manier”. Uczestnicy projektu oprócz zasad savoir vivre, uczyli się także jak  nakrywać do stołu, jak się stosownie ubrać do danej sytuacji, poznali obyczaje obowiązujące w innych krajach, obejrzeli sztukę teatralną oraz odwiedzili jedną z miejscowych restauracji.


Uczestnicy projektu mieli również okazję pod okiem świetnych kucharek i wolontariuszek podszkolić się w gotowaniu. Nasze spotkania w kuchni stały się dla tych młodych ludzi inspiracją do powstania książki pt. „Młodzież gotuje! Przepisy kulinarne”, której promocja odbyła się 31 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.


Książka ta zawiera ulubione przepisy uczestników projektu, a wszystkie dania zamieszczone w tej książce są bardzo proste i z pewnością każdy może je wykonać. Przepisy kulinarne przeplatane są wierszami Zofii Macek, które autorka napisała specjalnie na tę okazję.Promocja książki była również uroczystym zakończeniem projektu. Uczestnicy projektu sami przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wystawny stół szwedzki, na którym znalazły się między innymi: ciasta, sałatki, wędliny, koreczki i inne drobne przekąski.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Stanisław Pankiewicz  - wójt gminy Jasło. Nie zabrakło również Pań, które przez cały okres trwania projektu prowadziły warsztaty dla młodzieży: Ewy Łakomiec – sołtys wsi Szebnie, Anny Łepkowskiej –  przewodniczącej KGW w Szebniach wraz z Krystyną Stasik i członkiniami KGW w Szebniach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc w trakcie realizacji projektu.
 


Izabela Tomaszewska
koordynator projektu
        
 Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner