Sukcesy kolarzy z Osobnicy

Dodano: 09.08.2013
A A A
Czterech mieszkańców Osobnicy trenuje kolarstwo górskie i odnosi spore sukcesy. Paweł Chochołek reprezentuje Elzat Regamet Bieniasz Team z Tarnowa a Krzysztof Staniszewski, Mateusz Woźniak i Sebastian Berger jeżdżą w grupie Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.
Czterech mieszkańców Osobnicy trenuje kolarstwo górskie i odnosi spore sukcesy. Paweł Chochołek reprezentuje  Elzat Regamet Bieniasz Team z Tarnowa a Krzysztof Staniszewski, Mateusz Woźniak i Sebastian Berger  jeżdżą w grupie Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.fot. Ewa Żywiec


fot. Barbara Dominiak

 Kolarstwo górskie to typ kolarstwa,  gdzie konstrukcja roweru umożliwia poruszanie się w trudnym terenie. Kolarze z Osobnicy biorą udział w różnych typach wyścigów. Największą imprezą tego typu  na podkarpaciu jest Maraton Rowerowy z serii  Cyklokarpat, gdzie wyścigi  odbywają się na różnych dystansach  i w kilku miejscach,  czy Cross-Country – gdzie zawodnicy ścigają się na specjalnie przygotowanej trasie, którą pokonują kilka razy. Te zawody są bardziej  widowiskowe,  więc tym samym  bardziej lubiane przez publiczność.fot. Wiktor Bubniak www.cyklokarpaty.plW Osobnicy zaczęło się od Sebastiana, który trenując tą dziedzinę sportu wciągnął kolegów.  Trenują bardzo dużo i systematycznie. Sześć razy w tygodniu  pokonują trasę od 60 do 150 km, spalając średnio w czasie takiego treningu 3 000 kcal. Sezon rowerowy zaczyna się od kwietnia i do września biorą udział w różnych wyścigach. Jedynie listopad jest  miesiącem wolnym od treningów  bo od grudnia już przygotowują się do nowego sezonu.   Na pytanie o predyspozycje wszyscy zgodnie powiedzieli, że liczy się wysportowanie, zdrowy tryb życia a przede wszystkim duża wydolność, którą trzeba wypracować.   
                   
Sprzęt,  na którym  jeżdżą jest zróżnicowany i jak sami mówią średniej klasy  -  prosty rower górski na sztywnej ramie, na kołach 26 lub 29 cali. 
   
Paweł Chochołek - 17 lat, uczeń technikum
Największe osiągnięcia :
- sezon 2012 -  12 miejsce Mistrzostwa Polski
- sezon 2011 – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Maraton Cyklokarpaty
                    - 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Tarnowa MTB
- sezon 2010 – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Family Cup

Krzysztof Staniszewski -  17 lat, uczeń technikum
Największe osiągnięcia :
- sezon 2011 – 2miejsce Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Family Cup
                     - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Family Cup
                     - 3 miejsce klasyfikacja generalna  Maraton Cyklokarpaty
- sezon 2012 – 1 miejsce Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Family Cup
                    - 1 miejsce Mistrzostwa Polski Family Cup

Mateusz Woźniak – 22 lata, student
Największe osiągnięcia :
- sezon 2010 – 1 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Podkarpacia
                    - 3 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Polski
                    - 1 miejsce Cyklokarpaty Sanok
                    - 2 miejsce Cyklokarpaty Jasło
- sezon 2012 – 3 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Podkarpacia
                     - 2 miejsce Amatorskie Mistrzostwa Polski
                     - 2 miejsce klasyfikacja generalna Pucharu Tarnowa

Sebastian Berger – 22 lata
Największe osiągnięcia :
- sezon 2010     – 2 miejsce Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Family Cup
                         - 3 miejsce maraton Cyklokarpaty Żegiestów
- sezon 2012 - 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Puchar Tarnowa
        Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner