Dożynki Parafialne w Żółkowie

Dodano: 21.08.2013
A A A
Tradycyjnie w dniu 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się w Żółkowie Dożynki Parafialne, które zostały zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką i Zarząd Osiedla Jasło-Żółków.
Tradycyjnie w dniu 15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się w Żółkowie Dożynki Parafialne, które zostały zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką i Zarząd Osiedla Jasło-Żółków.

Po uroczystej mszy, na której poświęcony został wieniec dożynkowy wykonany przez członkinie KGW pod kierownictwem p. A. Piwowar, korowód dożynkowy udał się na dalsze uroczystości dożynkowe do Budynku Rekreacyjno-Sportowego w Żółkowie.


W tegorocznych obchodach "Święta Plonów", wzięli udział ks. proboszcz Jan Gibała, wikary Łukasz Jasek, a także goście z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w osobach Z-cy Dyrektora Oddziału Regionalnego w Rzeszowie p. Marka Owsianego i Kierownika Biura Terenowego w Jaśle p. Jacka Hapa, którzy na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej "Florian" przekazali torbę ratownika medycznego.

          
Dyrektor Owsiany przekazując ufundowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa sprzęt życzył strażakom - ratownikom aby nie musieli z niego korzystać w akcjach ratowniczych, lecz tylko podczas szkoleń i ćwiczeń.Prezes Waśko Bolesław przyjmując torbę medyczną podziękował w imieniu wszystkich strażaków z Żółkowa oraz odczytał stosowne podziękowanie Wójta Gminy Jasło dla ARiMR za zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy wyposażając ochotników - ratowników w odpowiedni sprzęt medyczny.

Z.C. i T. S.


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner