„Bajkowo – kolorowe wakacje” – półkolonia letnia w Wolicy

Dodano: 23.08.2013
A A A
W dniach 1-14 sierpnia 2013 r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował w świetlicy w Wolicy półkolonię letnią pod hasłem „Bajkowo- kolorowe wakacje”.


W dniach 1-14 sierpnia 2013 r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował w świetlicy w Wolicy półkolonię letnią pod hasłem „Bajkowo- kolorowe wakacje”.W akcji wzięło udział 30 osób w wieku 6 – 14 lat z Wolicy.Półkolonia rozpoczęła się ogniskiem integracyjnym połączonym z pieczeniem kiełbasek i zabawą na świeżym powietrzu. W kolejnych dniach odbył się kurs tańca latynoamerykańskiego z elementami aerobiku – „Zumba”.


Czterokrotnie dzieci wraz z opiekunami były na krytej pływalni w Jaśle, gdzie pływały i bawiły się w wodzie. W trakcie półkolonii odbyły się szereg warsztatów plastycznych m.in. malowanie na szkle, tworzenie maskotek z plastikowych kubków, motyli z tutek po papierze toaletowym, biżuterii z kolorowych koralików, koszyczków – metodą orgiami.Była również pogadanka na temat szkodliwości palenia papierosów, którą prowadziła p. Iwona Kmiecik. Odbyły się również rozgrywki w cymbergaja i bilarda, gry i zabawy sprawnościowe. Dzieci zwiedzały również stare kapliczki, które znajdują się na terenie naszej wsi.  Na zakończenie najbardziej aktywne dzieci otrzymały paczki słodyczy.
Celem akcji było zapewnienie dzieciom i młodzieży zdrowego, aktywnego wypoczynku. Dla większości z nich była to jedyna atrakcja tych wakacji.
Serdeczne podziękowania należą się p. Markowi Kmiecikowi – radnemu za pomoc w organizacji, zakup kiełbasek i wody, p. Krzysztofowi Myśliwcowi – sołtysowi za udostępnienie klimatyzowanej sali oraz zakup napojów i lodów oraz p. Romanowi Stygarowi z MOSiR–u w Jaśle za otrzymane zniżki na wejściówki na basen.

A.Bigos - KantorCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner