Gminne święto plonów w Bierówce

Dodano: 27.08.2013
A A A
Rolnicy z gminy Jasło, jak co roku, dziękowali za tegoroczne plony. W niedzielę 25 sierpnia 2013 r. odbyły się dożynki gminne, tym razem w Bierówce.


Rolnicy z gminy Jasło, jak co roku, dziękowali za tegoroczne plony.  W niedzielę 25 sierpnia 2013 r. odbyły się dożynki gminne,  tym razem w Bierówce.


Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00 Mszą św. sprawowaną w intencji rolników, której przewodniczył ks. Kazimierz Brzyski. W trakcie Mszy św. poświęcono wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców poszczególnych sołectw oraz złożono symboliczne dary z ostatnich zbiorów. Później  pod przewodnictwem Marty Nowak i Antoniego Dubiela  – starostów dożynek  delegacje wieńcowe, zaproszeni goście oraz wszyscy uczestnicy  w barwnym korowodzie przejechali na plac przy Domu Ludowym w Bierówce.Po przybyciu na miejsce starostowie dożynek przekazali gospodarzowi gminy Wójtowi Gminy Jasło Stanisławowi Pankiewiczowi  bochen chleba.  Następnie odbyły się prezentacje 16 wieńców dożynkowych.


Część artystyczną uświetniły występy Chóru Cecylianum, Gminnej Orkiestry Dętej, Kapeli Ludowej Szebnianie, Kapeli Ludowej Trzcinicoki i Zespołu Tanecznego Jaślanie.Gwiazdą tegorocznej imprezy była Krakowska Grupa Biesiady Muzycznej KGB. Wieczorem odbył się także pokaz sztucznych ogni.


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności