Uroczystości na cmentarzu w lesie warzyckim w strugach deszczu

Dodano: 02.09.2013
A A A
W strugach deszczu odbyła się uroczystość patriotyczno — religijna upamiętniająca 74.rocznicę wybuchu II wojny światowej na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach – Lasek.

W strugach deszczu odbyła się uroczystość patriotyczno — religijna upamiętniająca 74.rocznicę wybuchu II wojny światowej na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach – Lasek.
Pierwszego września 2013 r., pomimo niesprzyjającej pogody, msza św. za ojczyznę i poległych zgromadziła okolicznych mieszkańców i rodziny poległych. Przybyli także uczniowie ZS Warzyce, poczty sztandarowe, strażacy i kombatanci.Harcmistrz Jacek Smolik z I szczepu „Orląt” im. Janka Bytnara – Rudego odczytał apel poległych a harcerze zaciągnęli wartę honorową przy pomniku, gdzie złożono kwiaty.Na koniec odbył się koncert pieśni religijno – patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności