Piknik z Konikiem Polskim w Trzcinicy

Dodano: 10.09.2013
A A A
W dniach 7 – 8 września, po raz jedenasty na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbył się Piknik z Konikiem Polskim.


W dniach 7 – 8 września, po raz jedenasty  na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbył się Piknik z Konikiem Polskim.Organizatorami pikniku byli – Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Konika Polskiego, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie i Gmina Jasło.

W pierwszym dniu pikniku odbył się tradycyjnie czempionat hodowlany, „Jasielska Ścieżka Konika Polskiego”, a w tym roku miało miejsce także seminarium „Konik polski w jeździectwie, hipoterapii i turystyce”.Podczas czempionatu hodowlanego komisja w składzie Iwona Tomczyk – Wrona, Teresa Pracuch  i Jan Płocica oceniła 20 koni w tym 5 ogierów i 15 klaczy.

Wyłoniono:

•    Czempionat klaczy

Czempion – Nanda, właściciel Kazimierz Wachel
Wiceczempion – Dora, właściciel Wiesław Konieczny

•    Czempionat ogierów

Czempion – Nepal, właściciel Wiesław Konieczny
Wiceczempion – Nigrus, właściciel Roman Łazorko

Komisja oceniła, że najlepszym ogierem w typie konika polskiego był ogier Nigrus własności Romana Łazarko, a za najbardziej typową klacz konika polskiego komisja uznała klacz Tesla własności Marka Pacyny.


W niedzielę  odbył się m.in.  konkurs zaprzęgów parokonnych o Puchar Wójta Gminy Jasło. Wzięło w nim udział 11 ekip i na długości trasy 420 m pokonywali 11 przeszkód.


Komisja sędziowska w składzie Wacław Bącal, Jan Płocica i Romana Terczyńska – Bąba oceniła konkurs.

Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

  • I miejsce – konie Jagła i Fifka ze stajni Andrzeja Pelca, powożący Adam Malmuk, luzak Krystian Górski,
  • II miejsce – konie Bajka i Gata ze stajni Galicja, powożący Bartek Woźnica, luzak Agnieszka Woźnica,
  • III miejsce – konie Jagła i Fifka ze stajni Andrzeja Pelca, powożący Krystian Górski, luzak Adam Malmuk.


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner