Ćwiczenia strażackie w Osobnicy

Dodano: 19.09.2013
A A A
W dniu 19 września br. odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Jasło oraz 1 zastępu z PSP w Jaśle.

W dniu 19 września br. odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Jasło oraz 1 zastępu z PSP w Jaśle.


Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie współdziałania poszczególnych jednostek w czasie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej oraz organizacji dowozu wody z oddalonego punktu jej czerpania. Ćwiczeniami  dowodził D-ca JRG w Jaśle bryg. Marek Górniak wraz z zastępcą mł.bryg. Rafałem Rutyną oraz Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczym Komendy Powiatowej w Jaśle bryg.Wacławem  Pasterczykiem. Ze strony gminy ćwiczenia przygotował Komendant Gminny Jerzy Sanokowski. 


Ćwiczenia odbyły się na terenie Zakładu  Metal - Naft w Osobnicy. Upozorowano pożar jednego z budynków produkcyjnych. Strażacy po przybyciu i nałożeniu aparatów ochrony dróg oddechowych przeszukali pomieszczenie i wynieśli nieprzytomnego pracownika i udzielili mu niezbędnej pomocy jednocześnie czterema prądami wody przystąpiono do gaszenia pożaru. W ćwiczeniach brało udział 8 zastępów straży z OSP oraz 1 zastęp z PSP. Prowadzący i obserwatorzy ocenili pozytywnie ćwiczenia i stwierdzili ,że poszczególne jednostki  potrafią ze sobą współdziałać  przy większym ich zgrupowaniu.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności