Szkolenia w ramach projektu „ Czas na aktywność w gminie Jasło”

Dodano: 27.09.2013
A A A
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle realizując projekt systemowy pt. „Czas na aktywność w Gminie Jasło” w okresie od lipca do września przeprowadził cykl szkoleń dla Uczestników Projektu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle realizując  projekt systemowy pt. „Czas na aktywność w Gminie Jasło” w okresie od lipca do września przeprowadził cykl szkoleń dla Uczestników Projektu. 21 osób wzięło udział w treningu kompetencji i umiejętności społecznych, treningu kompetencji rodzinnych, indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym.

W ramach treningu kompetencji życiowych zorganizowano wyjazd na 3 dni do Gospodarstwa Agroturystycznego Bazyl w Bóbrce koło Soliny.Osoby biorące udział w szkoleniach mogły sprawdzić i zweryfikować swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez wykonywanie różnych zajęć praktycznych i rozwiązywanie przedstawionych zagadnień problemowych związanych z tematyką szkolenia.Udział  w indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym umożliwił uczestnikom identyfikację ich potrzeb oraz pozwolił na zdiagnozowanie ich predyspozycji zawodowych, dzięki czemu możliwe było wskazanie przez doradcę zawodowego kursu, w jakim dana osoba powinna uczestniczyć. Przełoży się to na zdobycie przez uczestników projektu nowych kwalifikacji zawodowych i tym samym zwiększy ich szanse na zatrudnienie.

Od października rozpocznie się realizacja kursów zawodowych dla w/w osób tj: florystyka z obsługą kasy fiskalnej, sprzedawca, kucharz z obsługą imprez okolicznościowych, pracownik robót wykończeniowych w budownictwie, operator koparko-ładowarki, operator wózków widłowych, spawacz metodą MIG, MAG, TIG 
 

GOPS w Jaśle


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności