BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY- konkurs w Żółkowie

Dodano: 01.10.2013
A A A
Gminny Ośrodek Kultury od kilku lat, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego organizuje w placówkach świetlic wiejskich pogadanki i konkursy związane z bezpiecznym poruszaniem się uczniów na drogach. W tym roku akcja miała miejsce 27 września w świetlicy w Żółkowie, ale skorzystali z niej także uczestnicy zajęć świetlicowych z Łask i Niegłowic.


Gminny Ośrodek Kultury od kilku lat, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego organizuje w placówkach świetlic wiejskich pogadanki i konkursy związane z bezpiecznym poruszaniem się uczniów na drogach. W tym roku akcja miała miejsce 27 września w świetlicy w Żółkowie, ale skorzystali z niej także uczestnicy zajęć świetlicowych z Łask i Niegłowic.


Akcja miała na celu kształtowanie właściwych nawyków bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, oraz na przypomnieniu zasad bezpieczeństwa na drodze. Profesjonalną stroną zagadnienia zajęła się zaproszona przez GOK pani aspirant Anna Śnieżek/pracownik Komendy Powiatowej Policji /, która w  zajmujący i ciekawy sposób wygłosiła pogadankę na w/w temat.
Ale wiadomo, że dzieci szybko się nudzą, a z kolei najszybciej,  uczą się poprzez zabawę, więc czekało na nie wiele zagadek i konkursów związanych z bezpieczeństwem nie tylko na drodze, ale również w domu, szkole, placu zabaw czy parku. Głównym tematem był quiz pt,,Kiedy wezwać policjanta?'- dzieci w odpowiedziach musiały wskazać, czy w każdym z wymienionych przypadków wezwanie funkcjonariusza jest uzasadnione, czy też należy powiadomić inne służby, lub wystarczy udać się po pomoc do dorosłych.


Były też zgadywanki i zabawa w 'prawda czy fałsz' - które miały na celu wyzwolić w uczestnikach refleks i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. A wszystko działo się pod czujnym nadzorem gościa z policji. Nie zabrakło także krótkiej części artystycznej. Gimnazjalistki w zabawny sposób przedstawiły perypetie jamnika, który nie stosował się do zasad ruchu drogowego,oraz inne wierszyki nawiązujące tematyką do bezpieczeństwa.W spotkaniu wzięło czynnie udział 25 dzieci. Z uwagi na rozpiętość wiekową uczestników wszyscy otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz słodkie nagrody, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury. Komenda Powiatowa Policji w osobie pani aspirant poczęstowała uczestników słodyczami, dorośli zaś otrzymali broszurki o zagrożeniach czyhających na najmłodszych. Wielką frajdę  w postaci odblasków, które stanowią podstawę w bezpiecznym poruszaniu się po drogach podarował uczestnikom propagator i szkoleniowiec z zakresu ruchu drogowego i jego bezpieczeństwa -WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W KROŚNIE. Breloczki do plecaków, czy opaski, które mogą zakładać również na nogę rowerzyści bądź piesi na pewno podniosą bezpieczeństwo poruszania się po drogach i poboczach podczas szybko zapadającego jesiennego zmroku.Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji, oraz fundatorom nagród - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.J.PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner