W Krainie Jesiennych Liści

Dodano: 11.10.2013
A A A
Żadna pora roku nie inspiruje tak, jak jesień. Jest idealnym czasem na wesołe zabawy z liśćmi. Sprzyja również do artystycznej twórczości dzieci. W dniu 10 października 2013 r. w świetlicy w Trzcinicy odbyły się warsztaty plastyczne pt. „W Krainie Jesiennych Liści” dla dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy


„Wszystkie dzieci są artystami.
Sztuką jest pozostać artystą kiedy się dorośnie”

                                             Pablo Picasso


Żadna pora roku nie inspiruje tak, jak jesień. Jest idealnym czasem na wesołe zabawy z liśćmi. Sprzyja również do artystycznej twórczości dzieci. W dniu 10 października 2013 r. w świetlicy w Trzcinicy odbyły się warsztaty plastyczne pt. „W Krainie Jesiennych Liści” dla dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, którzy wraz z wychowawczynią odwiedziły świetlicę.


Dzieci zapoznały się z techniką i sposobem wykonania swojej pracy. Do zrobienia obrazka wykorzystano: białe kartki, szablony flakoników, wycięte elementy (liście) z kolorowego papieru, klej. Efektem tych zajęć powstały oryginalne, niepowtarzalne, ciekawe, estetyczne, własnoręcznie, piękne prace przedstawiające „Bukiety  kolorowych liści w flakonie”.
Każdy  obrazek ukazywał zdolności artystyczne swojego autora. W czasie warsztatów dzieci zaśpiewały swoja piosenkę o Jesieni. Zajęcia  przyniosły wszystkim wiele radości a satysfakcja była obustronna, zarówno po stronie bohaterów tego dnia jak i prowadzącego warsztaty  instruktora p. I. Gorczyca. Dzieci swoje prace zabrały ze sobą do przedszkola. Za udział w warsztatach młodych artystów nagrodzono słodyczami. Organizatorem warsztatów był Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy .

Irena GorczycaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner