Józef Szymczyk i początki szkolnictwa w Niepli - zakończenie wystawy

Dodano: 16.10.2013
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zaprasza na wystawę dokumentów archiwalnych, rękopisów, obrazów z lat 1913-1915 i fotografii poświęconych początkom szkolnictwa w Niepli.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  zaprasza na wystawę dokumentów  archiwalnych, rękopisów, obrazów z lat 1913-1915  i fotografii poświęconych początkom szkolnictwa w Niepli.Bezcenne dokumenty pochodzące z rodzinnych zbiorów Józefa Szymczyka – nauczyciela i kierownika szkoły w Niepli w latach 1906 – 1938, udostępnione Cyfrowemu Archiwum Tradycji Lokalnej przez wnuczkę, Krystynę Szymczyk można oglądać jeszcze do piątku 19 października.


W archiwaliach znajdują się oryginały pism potwierdzających działalność Szkoły Podstawowej w Niepli, obrazujących życie kulturalne mieszkańców wsi do 1939 r., jak również prace artystyczne Józefa Szymczyka.Obraz J. Szymczyka z 1913 r.

Jeszcze tylko przez kilka dni można podziwiać prawdziwe dzieła sztuki - obrazy, rzeźby, szkice które ponad 100 lat temu wyszły spod ręki Józefa Szymczyka.Rzeźba J. Szymczyka

Dyrektor GBP oraz Zespół CATL składają serdeczne podziękowania Krystynie Szymczyk za udostępnienie kolekcji, która jest już dostępna w naszym cyfrowym archiwum pod adresem: CATL - strona główna https://szebnie.archiwa.org

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w  godzinach pracy biblioteki od godziny 9.00-17.00.


GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner