Pokłońmy się Matce Bożej

Dodano: 21.10.2013
A A A
Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle oraz przedstawicielki KGW powiatu jasielskiego uczestniczyły 29 września br. w uroczystościach dziękczynnych za urodzajne zbiory w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na Górze Liwocz.


Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Jaśle oraz przedstawicielki  KGW powiatu jasielskiego uczestniczyły 29 września br. w uroczystościach dziękczynnych za urodzajne zbiory w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na Górze Liwocz.W uroczystym spotkaniu wzięły udział  przedstawicielki KGW z powiatu jasielskiego  oraz społeczność lokalna gminy Brzyska . Swoją obecnością zaszczycił nas również  Bogdan Rzońca posłeł na Sejm RP, Rafał Papciak wójt gminy Brzyska oraz przedstawiciele władz lokalnych gminy Jasło.Wspólna Droga Krzyżowa rozpoczęła się o godz. 14.00. Rozważania przy poszczególnych stacjach przygotowane przez  Marię Tomasik, przewodniczącą Powiatowej Rady KGW, poprowadziły  członkinie kół gospodyń wiejskich. Mszę Świętą odprawił ks. Gerard Stanula. Oprawę muzyczną zapewnił  zespół „Pogórzanie” z Bieździedzy.


Takie modlitewne spotkania stały się coroczną tradycją, za które  serdeczne podziękowania kierujemy na ręce ks. Gerarda, który zaprasza nas na wspólną modlitwę. Uroczyste spotkanie na górze Liwocz zakończyło się wspólnym poczęstunkiem wiejskiego jadła przygotowanym  przez członkinie KGW z powiatu jasielskiego.

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi JasielskiejCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności