Kolaż w roli głównej

Dodano: 21.10.2013
A A A
Podczas ostatniego tygodnia w świetlicy w Żółkowie odbyły się zajęcia plastyczne w czasie których uczestnicy tworzyli obrazy techniką kolażu.
Podczas ostatniego tygodnia w świetlicy w Żółkowie odbyły się zajęcia plastyczne w czasie których uczestnicy tworzyli obrazy techniką kolażu.

Technika ta to bardzo wdzięczny temat zajęć, ponieważ daje ogromną dowolność  w tworzeniu obrazów. Kolażem można wspaniale się bawić, używając praktycznie wszystkich dostępnych materiałów np.: gazet, skrawków materiałów, guzików, liści, farb,koralików itp.
Dzieci świetnie się bawiły, ponieważ każde z nich mogło uwolnić swoją wyobraźnię, bo temat był dowolny. Dominował jednak temat kwiatów (chyba tęsknota za minionym latem), oraz serduszka (może nowe sympatie). Powstał też obraz - prezent na rocznicę ślubu rodziców. Materiałami, które dominowały w pracach młodych artystów był: papier kolorowy, sztuczna skóra, skrawki materiałów, tektura i lniane płótno. Takimi pracami można wspaniale ozdobić swój pokój, a także podarować jako prezent z każdej praktycznie okazji.
A, że jesień za oknem podarowała nam piękne kolorowe liście,to powstały również piękne bukiety róż zrobione z klonowych liści.  

J. Pawluś


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner