Andrzej Cetnar z Trzcinicy świętował setne urodziny

Dodano: 29.10.2013
A A A
Andrzej Cetnar, mieszkaniec gminy Jasło, świętował setne urodziny. W sobotę, 26 października 2013 r., tym razem mieszkaniec Trzcinicy obchodził tak piękny jubileusz.


Andrzej Cetnar,  mieszkaniec  gminy Jasło, świętował setne urodziny. W sobotę, 26 października 2013 r., tym razem mieszkaniec Trzcinicy  obchodził tak piękny jubileusz. Z tej okazji odbyła się msza święta,  w której uczestniczyli licznie przybyli na uroczystość goście.

Dostojnemu Jubilatowi z tej okazji najserdeczniejsze życzenia złożyła liczna rodzina i znajomi  oraz wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz i kierownik urzędu stanu cywilnego Anna Witalis.Pan Andrzej urodził się 22 października  1913 r.,  przez lata był rolnikiem i jak sam mówi „ukochał ziemię”. W wieku 33 lat ożenił się i przez 63 lata wspólnie z żoną prowadzili gospodarstwo rolne. Od czterech lat jest wdowcem. Przeżył dwie wojny ,  pożar domu, który został odbudowany i w którym przez wiele lat mieszkał wspólnie z rodziną. Oprócz rolnictwa pracował dorywczo, aby utrzymać rodzinę.  Mimo upływu tak wielu lat i ogromnego bagażu doświadczeń, pan Andrzej  wciąż jest osobą bardzo pogodną. Ma 4 córki, 10 wnuków i 11 prawnuków, dlatego wspaniałym prezentem dla Jubilata było drzewo genealogiczne rodziny Cetnarów.Jaka jest recepta na długowieczność?

Pan Andrzej twierdzi,  że to „przyszło z nieba", gdyż  jest osobą bardzo religijną. Rodzina podpowiada, że ciężka praca, pogoda ducha oraz optymizm życiowy. Na pewno pomógł także zdrowy styl życia – bez nałogów.

Na setne urodziny Panu Andrzejowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i radości w gronie rodziny.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności