Niebiańskie Anioły

Dodano: 29.10.2013
A A A
W dniu 22 października 2213r. w Świetlicy w Trzcinicy odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Niebiańskie Anioły”. Spotkanie prowadziła pani Danuta Głowaty artystka malarka naszego regionu.


W dniu 22 października 2213r. w Świetlicy w Trzcinicy odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Niebiańskie Anioły”. Spotkanie prowadziła pani Danuta Głowaty artystka malarka  naszego regionu.


Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im Jana Kantego w Trzcinicy, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili Świetlicę. W czasie spotkania zaproszony gość przybliżył i wprowadził uczniów w szeroki świat  malarstwa. Dowiedzieli się, że pani artystka maluje tylko sylwetki aniołów oraz jak powstaje taki obraz, ile czasu potrzeba by go namalować, że w sztuce malarskiej nie ma znaczenia czym malujemy i na czym – liczy się tylko to czy namalowany obraz będzie się podobał. Pod czujnym okiem pani malarki uczniowie szkicowali, rysowali, malowali, cieniowali węglem rysunkowym na białych kartkach papieru. Tak powstały piękne, oryginalne niepowtarzalne prace przedstawiające „Niebiańskie Anioły”. Na zakończenie warsztatów wszystkich uczestników nagrodzono słodyczami.Najmilszym momentem spotkania była niespodzianka, którą młodzi artyści otrzymali od pani malarki jako nagrodę za udział w spotkaniu, co sprawiło dodatkowy uśmiech na twarzach dzieci.Bardzo serdecznie dziękuję pani Danucie za wspólne spotkanie, które pozwoliło wszystkim doskonalić swoje zdolności artystyczne. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z /s w Trzcinicy – Świetlica w Trzcinicy.


Irena GorczycaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner