Szlakiem grobów Nieznanych Żołnierzy

Dodano: 06.11.2013
A A A
W przeddzień dnia Wszystkich Świętych uczestnicy zajęć świetlicowych z trzech placówek - Żółkowa, Niegłowic i Łask odwiedzili groby nieznanych żołnierzy znajdujące się w pobliżu tych miejscowości.


W przeddzień dnia Wszystkich Świętych uczestnicy zajęć świetlicowych z trzech placówek - Żółkowa, Niegłowic i Łask odwiedzili groby nieznanych żołnierzy znajdujące się w pobliżu tych miejscowości.


Młodzież i dzieci z poszczególnych świetlic przygotowali wcześniej stroiki na groby. Posprzątali mogiły oraz ich otoczenie. Zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć spoczywających tam żołnierzy, których zawierucha wojenna przyprowadziła może nawet tysiące kilometrów od rodzinnych domów. A los zrządził, że na tej ziemi spoczęły ich kości. Nieważne jakiej byli narodowości i wyznania, czy byli naszymi wrogami czy okupantami. Bo miarą naszego człowieczeństwa powinno być także dbanie o groby, o które nie może zadbać rodzina lub bliscy.
Pamiętajmy o tych mogiłach choć raz do roku zapalając na nich znicz z nadzieją, że nigdy nie doświadczymy tak strasznego wydarzenia jakim była wojna.Uczestnicy odwiedzili groby znajdujące się w lasach: Łask, Żółkowa oraz Brzyścia.J.PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner