Kwesta na remont zabytkowego kościoła w Szebniach

Dodano: 08.11.2013
A A A
Kwotę 2 700 złotych zebrano podczas kwesty na szebieńskim cmentarzu z przeznaczeniem na renowację zabytkowego kościoła parafialnego. Zbiórkę w dniach od 1 do 3 listopada przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Parafii Szebnie „Dziedzictwo”, strażacy z OSP w Szebniach i chórzyści parafialnego chóru „Martinus”.


Kwotę 2 700 złotych zebrano podczas kwesty na szebieńskim cmentarzu z przeznaczeniem na renowację zabytkowego kościoła parafialnego. Zbiórkę w dniach od 1 do 3 listopada przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Parafii Szebnie „Dziedzictwo”, strażacy z OSP w Szebniach i chórzyści parafialnego chóru „Martinus”.Kwesta w okresie Święta Zmarłych ma na celu nie tylko zbiórkę pieniędzy, ale również zainteresowanie osób sentymentalnie związanych z Parafią zakresem prowadzonych prac. W trakcie rozmów informowaliśmy o postępie remontu. Zainteresowanie było duże, a nasza akcja spotkała się z życzliwą aprobatą – powiedział Wojciech Piękoś – prezes Stowarzyszenia Parafii Szebnie „Dziedzictwo”.Prowadzenie prac remontowych przy zabytkowej świątyni wymaga zaangażowania znacznych środków finansowych. W tym roku kosztorys prac wyniósł blisko 351 tysięcy złotych, z czego Parafia pozyskała 150 tysięcy dotacji od ministra kultury, 80 tysięcy od wojewódzkiego konserwatora zabytków i 15 tysięcy z dotacji Gminy Jasło. W tym roku Parafia musi dołożyć kwotę około 106 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie Parafii Szebnie
  „Dziedzictwo”Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności