SPOTKANIE Z GĄSIORKIEM KACPERKIEM czyli promocja najnowszej bajki Marii Tomasik.

Dodano: 12.11.2013
A A A
W dniach 6-7 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Filia GBP w Trzcinicy zorganizowały spotkanie z MARIĄ TOMASIK, autorką bajki dla dzieci „W gospodarstwie u Kacperka” i ,,Przyjaciele Kacperka”.

Kim jest gąsiorek Kacperek,  jakie zwierzątka zamieszkują gospodarstwo Steni i Franciszka, jak wyglądają, i jakie przygody ich spotykają, mogli dowiedzieć się najmłodsi czytelnicy bibliotek gminy Jasło.W dniach 6-7 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle   z/s w Szebniach i Filia GBP w Trzcinicy zorganizowały spotkanie z MARIĄ TOMASIK, autorką  bajki dla dzieci „W gospodarstwie u Kacperka”  i  ,,Przyjaciele Kacperka”.
Maria Tomasik, mieszkanka Sądkowej w gminie Tarnowiec, od  najmłodszych lat pisze wiersze i opowiadania. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Wrzeciono. Wydała już kilka tomików poezji skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych czytelników. Poezja ludowa autorki została w 2013 r. wpisana na listę JASIELSKICH PRODUKTÓW LOKALNYCH.Spotkania zorganizowane przez bibliotekarzy, w Ochronce  Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Szebniach i Zespole Szkół w  Trzcinicy  otwierają cykl promujący przygody tego sympatycznego bohatera. Opowieści o figlarnym gąsiorku, tak jak  poprzednia  część książeczki  wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Ciekawy tekst z zabawnymi rymowankami, wzbogacony kolorowymi, wyrazistymi ilustracjami  bardzo przypadł czytelnikom do gustu. Pytaniom i ciekawości dzieci nie było końca. Opowieści autorki,   przeplatane czytanymi przez  uczniów wierszykami, wzbudziły wielki aplauz wśród zgromadzonych, a uśmiechy na buziach najmłodszych okazały się najlepszym podziękowaniem i uznaniem dla fantazji autorki. 

         
Książka  „Przyjaciele Kacperka”, powstała w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom
ZS w Trzcinicy  i siostrom z Ochronki ZSS w Szebniach
za pomoc w realizacji spotkań.


A. Jeleń
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności