Wycieczka do TVP Rzeszów

Dodano: 25.11.2013
A A A
W dniu 14.11.2013 r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do TVP Rzeszów.

W dniu 14.11.2013 r. uczniowie klas IV – VI Szkoły  Podstawowej nr 2 w Osobnicy pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do TVP Rzeszów.Wspólnie z panią Barbarą Majcher uczniowie zwiedziliśmy  archiwum, które działa od 1995 roku i zajmuje pomieszczenie o powierzchni 90 m2. Archiwum to oferuje usługi w zakresie kwerendy archiwalnej tj. wyszukanie materiału filmowego wraz z możliwością obejrzenia na zestawach przeglądowych w pomieszczeniach AP oraz  wykonanie kopii (na płytę DVD) materiału archiwalnego znajdującego się w zasobach programowych.Następnie udaliśmy się do studia telewizyjnego i do reżyserki, gdzie mieliśmy możliwość przekonania się jak wygląda praca dziennikarzy. Chętni uczniowie  przedstawiali prognozę pogody lub mogli zasiąść na fotelu prowadzącego wiadomości i przez chwilę wczuć się w rolę prezentera. O pracy w studio opowiadał nam pan Andrzej Łagowski, który w TVP Rzeszów pracuje jako realizator dźwięku. Zwiedziliśmy również pomieszczenia montażu i emisji, a także obejrzeliśmy archiwalny materiał filmowy pt. „Podkarpacie pod ochroną”.Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Dla każdego były to mile spędzone chwile i lekcja, która pozwoliła nam poznać pracę dziennikarzy telewizyjnych i świat telewizji od wewnątrz.Na koniec udaliśmy się do kina Helios na film w 3D „Klopsiki kontratakują”, który opowiadał o perypetiach Flinta Lockwooda i jego przyjaciół. Scenariusz tego filmu dostarczył młodym widzom metaforycznego przesłania związanego z tolerancją, przerostem ambicji, a przede wszystkim niezwykłą rolą przyjaźni w naszym życiu. Na uwagę zasługiwały poczucie humoru, oparte na przezabawnych dialogach.
 
Wyjazd ten był okazją, aby  uczniowie się integrowali oraz wzbogacili swoje wiadomości i umiejętności.

Edyta Godfryd


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności