Powrót do przeszłości - reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego

Dodano: 29.11.2013
A A A
W ramach projektu pt. "Powrót do przeszłości - reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego" Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował cztery spotkania warsztatowe, których celem było zapoznanie uczestników z tradycyjnymi i nowoczesnymi technikami plecionkarskimi


Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy w dniach 23 i 24 oraz 29 i 30 października zorganizował w ramach projektu: Powrót do przeszłości - reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego, dofinansowanego z Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/ Tradycyjnego/ Ekologicznego  Szwajcarsko - Polskiego  Programu  Współpracy pn „ Alpejsko- Karpacki Most Współpracy” Działanie 5 Fundusze Grantowe, cztery spotkania warsztatowe, których celem było zapoznanie uczestników z tradycyjnymi i nowoczesnymi technikami plecionkarskimi.
W czasie czterogodzinnych zajęć 20 osobowe grupy, składające się z dzieci i młodzieży z terenu Gminy Jasło, mogły własnoręcznie wykonywać przedmioty z wikliny i słomy według tradycyjnej techniki plecionkarskie jak również poznać  alternatywną i nowoczesną metodę  wykorzystując materiały papiernicze - tzw. „papierową wiklinę”. W czasie wszystkich spotkań młodzi artyści wykazali się niezwykłą inwencja twórczą czego dowodem są oryginalne i precyzyjnie wykonane prace.
GOK Jasło

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi
krajami członkowskimi Unii Europejskiej
                   
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner