Uczeń brzmi dumnie…

Dodano: 03.12.2013
A A A
Uczeń brzmi dumnie… Wiedzą o tym pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy, którzy 25 listopada br. zostali pasowani na uczniów.

Uczeń brzmi dumnie… Wiedzą o tym pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy,  którzy 25 listopada br. zostali pasowani na uczniów.

Uroczystość przebiegała w wyjątkowo podniosłej atmosferze. Rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Krystian Bąk, przywitał przybyłych gości i poprowadził uroczystość, na którą złożyły się część oficjalna i artystyczna. Najważniejszy był oczywiście akt ślubowania, podczas którego p. dyrektor, Lidia Dubiel, podchodziła do każdego dziecka i poprzez dotkniecie - specjalnie do tego celu przygotowanym -  ołówkiem (można rzec: niczym czarodziejską różdżką) czyniła je uczniem.Potem przyszła kolej na występy pierwszoklasistów. Przejęci nową rolą, ale równocześnie dumni i szczęśliwi, recytowali piękne wiersze i śpiewali skoczne piosenki. Popisy swych pociech obserwowali zaproszeni na tę okoliczność rodzice. Patrząc na ich twarze, widać było, że bardzo przezywają tę wyjątkową chwilę.Uczniowie klasy pierwszej wyglądali wspaniale. Uroczyste stroje i birety, zdobiące ich główki, zrobiły swoje! Jednym słowem – stuprocentowi uczniowie SP nr 1 im. św. Jana Kantego w ZS w Osobnicy.


Uroczystość pasowania na ucznia zakończyła się wspólnym spotkaniem: uczniów, rodziców, wychowawców i dyrekcji w sali lekcyjnej. Smakowaniu pysznych ciast towarzyszył miły i ciepły nastrój.

Barbara RzońcaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner