Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia

Dodano: 19.12.2013
A A A
W grudniu 2013 r. w szkołach podstawowych Gminy Jasło odbywał się Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Niepli pod patronatem Wójta Gminy Jasło. Sponsorem Głównym konkursu była firma PGNiG SA.
W grudniu 2013 r. w szkołach podstawowych Gminy Jasło odbywał się Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Ekologią malowane Święta Bożego Narodzenia”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Niepli pod patronatem Wójta Gminy Jasło.  Sponsorem Głównym konkursu była firma PGNiG SA.


W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych Gminy Jasło przygotowali ozdoby świąteczne. Założeniem było wykorzystanie materiałów ekologicznych, co oznaczało, że do przygotowania prac nie można było używać gałązek drzew i krzewów iglastych, a preferowane było wykorzystanie surówce wtórnych. Prace uczniów oceniane były przez komisję, która brała pod uwagę: pomysłowość i samodzielność wykonania pracy, kolorystykę i estetykę oraz dobór materiałów, z których ozdoby świąteczne były wykonane. Nagrody zostały przyznane w kategorii uczniów klas I – III i IV – VI.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli. Na uroczystość zostali nagrodzeni uczniowie szkół biorących udział w konkursie wraz z opiekunami, przedstawiciele Sponsora Głównego  PGNiG SA, przedstawiciele Gminy Jasło oraz członkowie społeczności lokalnej. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niepli Marię Łabusińską przedstawiono Jasełka w wykonaniu uczniów SP w Niepli. Następnie przedstawiciele Sponsora Głównego Pan Krzysztof Brągiel i Pan Waldemar Dybaś wręczyli nagrodzonym uczniom nagrody i wyróżnienia. Po wręczeniu nagród zgromadzeni dzielili się opłatkiem, życząc sobie Zdrowych i Spokojnych Świąt.


Wyniki:

  • Kategoria klasy I – III

I miejsce         Damian  Jedziniak      SP Niepla
I miejsce         Emilia  Janik               ZS Szebnie
II miejsce        Dariusz  Lazar           SP nr 2 Osobnica
III miejsce       Mateusz  Fortuna      SP Niepla
wyróżnienie    Emilia  Zalewska       ZS Warzyce
wyróżnienie    Karolina Labut          SP Jareniówka
wyróżnienie    Natalia  Zborowska    ZS Osobnica


  • Kategoria klasy  IV – VI

I miejsce          Wiktor Bienia               SP nr 2 Osobnica
I miejsce          Ewelina Osolińska     SP Niepla
II miejsce         Aleksandra Zbylut    ZS Trzcinica
II miejsce         Paulina Rozmus         SP Niepla
III miejsce       Piotr Bieszczad           SP Niepla
wyróżnienie    Paulina Mikrut           SP nr 2 Osobnica
wyróżnienie    Michał Rutyna            SP Niepla
wyróżnienie    Anna Kmiecik             ZS WarzyceCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności