Gdy pierwsza gwiazda zaświeci na niebie

Dodano: 19.12.2013
A A A
W niedzielę, 15 grudnia 2013 r., w Osobnicy odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne.


Wigilia to wyjątkowy wieczór, który gromadzi przy wspólnym stole całą rodzinę. Pierwsza gwiazda jest znakiem z nieba przypominającym, aby wszyscy zasiedli do wieczerzy. Takim wyjątkowym dniem była niedziela 15 grudnia 2013 r., który przy wigilijnym stole zgromadził władze Gminy Jasło oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy i powiatu.


Uroczyste spotkanie rozpoczęło się  od przywitania  przez sołtysa wsi Osobnica przybyłych gości. Swoją obecnością wszystkich zebranych zaszczycili: Senator RP - Alicja Zając, poseł na sejm RP Bogdan Rzońca, wójt gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, radni gminy Jasło, dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury.


Mieliśmy również możliwość po raz kolejny przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia dzięki jasełkom zaprezentowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Osobnicy wraz z wychowawcami: Agatą Rolek oraz Ewą Więcek. Wigilijne przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

W tym dniu Wójt Gminy Jasło wręczył listy gratulacyjne z podziękowaniem za działalność społeczną na rzecz rozwoju Osobnicy i Gminy Jasło paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy, które dbają, aby wszystkie przygotowane przez nich spotkania były wzorowo zorganizowane. 

W atmosferze pełnej życzliwości zebrani goście złożyli sobie świąteczne życzenia oraz połamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

Tradycyjne potrawy wigilijne zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy.

Spotkanie wigilijne odbyło się w Domu Ludowym w Osobnicy, a organizatorami spotkania wigilijnego byli: Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Sołtys wsi Osobnica.
                                         

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner