XV Wojewódzki Festiwal Piosenki w Miejscu Piastowym – rozstrzygnięty

Dodano: 08.01.2014
A A A
W uroczystym koncercie świątecznym laureatów XV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki w Miejscu Piastowym Zespół Szkół w Warzycach reprezentowała uczennica klasy V – Paulina Pawluś, która w swojej kategorii wiekowej – 8-12 lat wyśpiewała nagrodę główną pastorałką „Przybyli z nieba”.


22. grudnia 2013 roku, w niedzielne pochmurne popołudnie, o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym odbył się uroczysty koncert świąteczny  laureatów XV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki.

Zaproszonych gości, rodziców i krewnych wykonawców oraz tych wszystkich, którzy chcieli doświadczyć duchowej uczty tuż przed świętami Bożego Narodzenia powitał gospodarz obiektu – dyrektor GOK-u Pan Janusz Węgrzyn. Piękna dekoracja sceny, efekty świetlne i specjalne,  staropolskie stroje gospodarzy wprowadziły wszystkich w niebiańską atmosferę.

W koncercie wzięło udział 16 wykonawców z czterech grup wiekowych (do 7 lat, 8-12 lat, 13-16 lat, powyżej 16 lat),  którzy zostali wyłonieni podczas przesłuchań eliminacyjnych, które miały miejsce 11. grudnia 2013 roku. Rada Artystyczna powołana przez organizatorów (przewodniczący: Łukasz Podkul, członkowie: Janusz Ciereszyński i Andrzej Trusz) oceniła wykonania kolęd i pastorałek młodych artystów biorąc pod uwagę następujące elementy:  dykcję, emisję głosu, dobór repertuaru do możliwości wokalnych i wiekowych wykonawcy, oryginalność prezentacji oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych utworów.


Zespół Szkół w Warzycach reprezentowała uczennica klasy V – Paulina Pawluś, która w swojej kategorii wiekowej – 8-12 lat wyśpiewała nagrodę główną pastorałką „Przybyli z nieba”. To kolejny sukces w karierze naszej uczennicy, która rozwija swoje umiejętności wokalne w szkole pod okiem Pani Wioletty Zygmunt, a dodatkowo uczęszcza na zajęcia w Szkole Muzycznej. Na koncercie galowym towarzyszyli Paulinie rodzice, którzy wspierają córkę w każdym artystycznym przedsięwzięciu, Pani Wioletta Zygmunt, której kolejne sukcesy podopiecznej dodają skrzydeł do dalszej pracy oraz Pani Lidia Witkowska.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody przywiezione przez Świętego Mikołaja, a zwycięzcy dodatkowo obdarowani zostali przepięknymi statuetkami w kształcie gwiazdy. Całej imprezie towarzyszył uroczysty nastrój, ciepła atmosfera oraz niebiańska aura, przypominająca o wydarzeniach, które już niebawem będą udziałem każdego z nas – po raz kolejny narodzi się maleńkie Dziecię Jezus.Paulinie i jej rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w Nowym Roku.

ZS w WarzycachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner