Warsztaty pszczelarsko- bartnicze

Dodano: 10.01.2014
A A A
W ramach projektu pt. "Powrót do przeszłości - reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego" Gminny Ośrodek Kultury z Jaśle zorganizował w dniach 12 i 13 oraz 16 i 17 grudnia 2013r. w świetlicach w Osobnicy i w Żółkowie odbyły się czterogodzinne warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży z Gminy Jasło.

.
W ramach projektu  pt. "Powrót do przeszłości-reaktywacja zanikających zawodów i tradycji z regionu jasielskiego" dofinansowanego z  Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/ Tradycyjnego/ Ekologicznego -   Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy  pn "Alpejsko - Karpacki Most Współpracy" Działanie 5 Fundusze Grantowe,  w dniach 12 i 13 oraz 16 i 17 grudnia 2013r. w świetlicach w Osobnicy i w Żółkowie odbyły się czterogodzinne warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży z Gminy Jasło.

Głównym celem zajęć było zapoznanie uczestników z ogromną rolą jaką odgrywają pszczoły i produkty pszczele w całym ekosystemie, a także zwrócenie uwagi na ich niebagatelne znaczeni dla życia i zdrowia człowieka. Warsztaty poprowadził mistrz pszczelarstwa pan Marian Sobel, który z wielką pasja i zaangażowaniem opowiadał o życiu pszczelich rodzin. Wszyscy zgromadzeni wzięli udział w degustacji rożnego rodzaju miodów oraz innych produktów pszczelich min. takich jak: pyłek pszczeli czy mleczko pszczele. Wielka atrakcja dla uczestników było również topienie wosku a następnie samodzielne wykonywanie świec pod czujnym okiem prowadzącego, który udzielał cennych rad i dokładnych instrukcji.


Każdego dnia na dzieci i młodzież czekał podwieczorek oraz zdrowe przekąski a także pierniki z dodatkiem naturalnego miodu. Ogromna pasja prowadzącego i duże zainteresowanie uczestników spowodowały ze warsztaty były dla wszystkich atrakcyjnie spędzonym czasem.

GOK Jasło

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi
krajami członkowskimi Unii Europejskiej
                   
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności