19 Konkurs Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek" rozstrzygnięty

Dodano: 14.01.2014
A A A
Po raz kolejny mieliśmy okazję przeżyć Boże Narodzenie w naszych sercach w dniu 11. stycznia 2014 roku, kiedy to w przepięknej, anielskiej scenerii Jasielskiego Domu Kultury, pełni wzruszeń i bardzo pozytywnej energii byliśmy uczestnikami uczty duchowej; oglądaliśmy i słuchaliśmy finałowy występ laureatów 19. konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek”.


Przybyli z nieba biali aniołowie,
Boga stworzenia niebiescy posłowie.
Przybyli na ziemię, szumiąc skrzydłami,
niebiańską drogą utkaną gwiazdami....

Przybyli znaleźć stajnię betlejemską,
spowitą w światłość gwiazdę pozaziemską.
Przybyli skłonić się Boskiej Dziecinie,
zrodzonej w zwykłej, człowieczej rodzinie.

I my, co żale skrywamy ukradkiem,
skłońmy się wrogom, dzieląc się opłatkiem.
Odnajdźmy nadzieję i przebaczenie,
by odkryć w sercach Boże Narodzenie.


    Po raz kolejny mieliśmy okazję przeżyć Boże Narodzenie w naszych sercach w dniu 11. stycznia 2014 roku, kiedy to w przepięknej, anielskiej scenerii Jasielskiego Domu Kultury, pełni wzruszeń i bardzo pozytywnej energii byliśmy uczestnikami uczty duchowej; oglądaliśmy i słuchaliśmy finałowy występ laureatów 19. konkursu kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek”.    Jeszcze w grudniu odbyły się przesłuchania i nagrania występów wszystkich uczestników. W kolejności komisja konkursowa przyznała miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). W konkursie prezentowały się grupy wokalne i soliści.    10. grudnia 2014 roku Radio „Rzeszów” nadało na swojej antenie koncert wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych finalistów. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Pawluś, która profesjonalnym wykonaniem pastorałki wyśpiewała sobie tym razem II miejsce w kategorii „szkoły podstawowe”.    Podczas gali w dniu 11. stycznia Paulina podbiła serca słuchaczy przepiękną pastorałką „Przybyli z nieba”. Gromkie brawa wypełnionej po same brzegi sali Jasielskiego Domu Kultury dowiodły, że ta skromna dziewczynka na scenie wzrusza. Widzowie tego niecodziennego spektaklu z granicy ziemi i nieba mieli łzy w oczach...    I tym razem, w tak ważnym dla Pauliny momencie towarzyszyli jej najwierniejsi „kibice” – rodzice (podenerwowani i wzruszeni odbierali po koncercie szereg gratulacji od wielu osób) i Pani Wioletta Zygmunt, odkrywca talentu Pauliny.Po raz kolejny gratulujemy Paulinie sukcesu i życzymy, by dobra passa jej nie opuszczała.


    W tym miejscu należy również dopowiedzieć, że zespół wokalny prowadzony w naszej szkole przez Panią Wiolettę Zygmunt otrzymał w swojej kategorii wyróżnienie i choć nie prezentował się na uroczystej gali to jednak odebrał nagrodę z rąk Zastępcy Burmistrza Pana Jacka Znamirowskiego, księdza dziekana Zbigniewa Irzyka oraz głównego sponsora- właściciela sklepów MPM – Pana MirosławaPrucnala.

    Zespołowi wokalnemu i Pani Wioletcie Zygmunt gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZS WarzyceCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności