Uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Zespole Szkół w Trzcinicy w finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny

Dodano: 30.01.2014
A A A
Uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Zespole Szkół w Trzcinicy weźmie udział w ogólnopolskim etapie Konkursu Ojczyzny Polszczyzny we Wrocławiu


Konkurs Ojczyzny Polszczyzny na dobre wpisał się już w grafik tych konkursów, obok których nie da się przejść obojętnie. Trzeci rok z rzędu uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Zespole Szkół w Trzcinicy  mierzą się z wcale niełatwym przedsięwzięciem. Kilkuetapowy konkurs, w którym trzeba wykazać się nie tylko szeroką wiedzą z zakresu języka i literatury, ale też przygotować wypowiedź na wskazany temat i zaprezentować się przed publicznością, wyzwala doprawdy wiele emocji, wciąż zaskakuje konwencją, skalą trudności oraz  oryginalnością. To istotnie konkurs dla NAJLEPSZYCH.E. Jarecka odbiera dyplom z rąk przewodniczącego jury - dra M. Kalandyka


A. Jarecka odbiera jedno z trzech przyznanych w konkursie wyróżnień

Z tym większą dumą należy powiedzieć o dwóch uczennicach klasy II gimnazjum:  Emilii Jareckiej i Aleksandrze Jareckiej, które fantastycznie zaprezentowały się zarówno w eliminacjach szkolnych jak  i rejonowych (wojewódzkich).Uczestnicy konkursu wraz z jury i opiekunami

Obie uczennice odniosły wielki sukces  w tegorocznym konkursie:
Emilia Jarecka została zwyciężczynią konkursu w tak zwanym MAŁYM FINALE, natomiast  Aleksandra Jarecka otrzymała zasłużone wyróżnienie.Od lewej: A. Jarecka, Pani A Barzyk,  E. Jarecka

Emilia, jako reprezentantka województwa podkarpackiego, weźmie udział w ogólnopolskim etapie tego konkursu, który przewidziany jest na połowę marca 2014r.  i odbędzie się we Wrocławiu.Nagrodzone wraz z jury i nauczycielem prowadzącym

Emilii życzymy, żeby co najmniej powtórzyła sukces swojej siostry Natalii, obecnie Absolwentki naszej szkoły, która w I edycji tego konkursu dla gimnazjów w roku 2012 otrzymała wyróżnienie i odebrała dyplom oraz nagrodę z rąk profesora Jana Miodka, przewodniczącego jury.
       

Aneta Barzyk -  Zespół Szkół  w TrzcinicyCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności