Europa dla obywateli

Dodano: 03.02.2014
A A A
W dniach 23-27.01.2014r. Gmina Jasło w ramach współpracy międzynarodowej wzięła udział w polsko- rumuńskim projekcie „Europa pentru cetatei”( Europa dla obywateli) realizowanym w Remetea-Chioarului w Rumunii.
W dniach 23-27.01.2014r. Gmina Jasło w ramach współpracy międzynarodowej wzięła udział w polsko- rumuńskim  projekcie „Europa pentru cetatei”( Europa dla obywateli) realizowanym w Remetea-Chioarului w Rumunii.

W programie wyjazdu oprócz udziału w wiele interesujących debatach i konferencjach poświęconych międzynarodowej współpracy w Unii Europejskie mającej na celu prezentowanie i promowanie dziedzictwa kulturowego poszczególnych regionów Europy, przewidziane były występy Zespołu Tanecznego Jaślanie i Kapeli Szebnianie działających przy Gminnym Ośrodku Kultury podczas Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych w Remetea-Chioarului.


Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznania lokalnej kultury oraz wielu tradycji regionalnych, a także zwiedzenia najważniejszych w tym regionie zabytków architektury sakralnej, jak również obejrzenia licznych niezwykle interesujących wystaw poświęconych historii i tradycji regionu Maramures. Spotkanie przedstawicieli lokalnej administracji z Gminy Remetea-Chioarului oraz Gminy Jasło było okazją do wymiany spostrzeżeń na temat polityki Unii Europejskiej w społecznościach lokalnych oraz omówienia planu dalszej współpracy między Gminą Jasło i Gminą Remetea-Chioarului.Wspaniała gościnność i życzliwość z jaką uczestnicy projektu zostali przyjęci przez stronę rumuńską sprawiła, że wyjazd był nie tylko okazją do poznania nowej kultury ale również czasem, który zaowocuje dalszą współpracą.

Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności