ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY czyli ferie w bibliotece

Dodano: 04.02.2014
A A A
Wszystko co dobre, szybko się kończy. Ferie zimowe za nami. W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w czasie tego styczniowego wypoczynku zorganizowano wiele atrakcji.


Wszystko co dobre, szybko się kończy. Ferie zimowe za nami. W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w  Trzcinicy w czasie tego styczniowego wypoczynku zorganizowano otwarte zajęcia plastyczno-literackie  dla  chętnych dzieci i młodzieży.  W pierwszym i drugim tygodniu ferii odbywały się warsztaty  plastyczne, teatralne i rękodzielnicze.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literackie: podróże w świat książki dziecięcej, zgadywanki, kalambury, konkurs gry w scrabble. Ponadto uczestnicy mieli okazję spróbować swych sił w  różnorodnych zajęciach manualnych. Powstało wiele ciekawych prac wykonanych nowatorskimi technikami plastycznymi. Młodzi artyści tworzyli min: zakładki z filcu, lalki pończoszanki i zimowe obrazki metodą origami płaskiego.  Niezwykle ciekawe okazało się ozdabianie butelek  artykułami pasmanteryjnymi i  własnoręczne tworzenie prezentów na Dzień Babci i Dziadka.Miłym  i  niecodziennym akcentem tegorocznych ferii był wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie, na sztukę pt: ,,Królowa Śniegu”, w którym wzięły udział także dzieci z Szebni, Zimnej Wody   i  Osobnicy. W czasie  wycieczki  uczestnicy  zwiedzili  jeszcze Muzeum Dobranocek  i  wysłuchali ciekawej opowieści przewodnika na temat historii polskich bajek.  Wielką frajdą  zarówno dla dzieci, a może bardziej dla opiekunów grupy był krótki seans  filmowy, kiedy to zostały wyświetlone bajki: ,, Jacek i Agatka”, ,,Przygody Koziołka Matołka”  i  ,,Gąska Balbinka” - bajki z dzieciństwa dzisiejszych rodziców i  dziadków.


Wspaniała zabawa i konkursy z nagrodami były miłym akcentem na zakończenie feryjnego wypoczynku. Było zagadkowo, twórczo, wesoło i kolorowo.Tegoroczne ferie można  zaliczyć  do udanych, o czym świadczą zarówno oryginalne prace plastyczne, a także, przede wszystkim, zadowolenie uczestników.Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywne uczestnictwo i wspaniałą zabawę,  a rodzicom i wolontariuszom za wszelką pomoc i wsparcie.

Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności