"Z kolędą w tle" w Zespole Szkół w Trzcinicy

Dodano: 05.02.2014
A A A
23 stycznia 2014r. w Zespole Szkół w Trzcinicy został zorganizowany wieczór kolęd. Mury szkoły odwiedzili bardzo licznie mieszkańcy Trzcinicy.


23 stycznia 2014r. w Zespole Szkół w Trzcinicy  został zorganizowany wieczór kolęd. Mury  szkoły odwiedzili bardzo licznie mieszkańcy Trzcinicy.Rodzice oraz dziadkowie mogli podziwiać występy uzdolnionych wykonawców. W programie wieczoru znalazły się tradycyjne kolędy, popularne i mniej znane pastorałki. Część tych utworów była wykonywana na instrumentach muzycznych. Ponieważ uroczystość zbiegła się w czasie ze świętem najdroższych babć i dziadków, najmłodsi przygotowali niespodzianki także dla nich. Dzieci z oddziału przedszkolnego wdzięcznie zaprezentowały wiązankę piosenek, a uczniowie klasy III przedstawili inscenizację pt. "O Klaruni koronczarce i zimowych wróżkach". Na koniec widzowie obejrzeli przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek poszukuje księcia". Sztuka w humorystyczny sposób łączyła wątki wielu znanych bajek i oczywiście kończyła się szczęśliwie.Specjalnym gościem wieczoru była kapela ludowa "Trzcinicoki". Podczas ich pięknego muzykowania można było przyłączyć się i śpiewać kolędy.Wieczór należy uznać za bardzo udany. Uczestnicy wracali do domów w tę mroźną  styczniową noc  przepełnieni wzruszeniem i radością.

D. NiemiecCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner