Ferie w Żółkowie

Dodano: 11.02.2014
A A A
Dwutygodniowa zimowa przerwa w nauce to czas wypoczynku, zabaw i spotkań z kolegami. W pierwszym tygodniu ferii aura nie była łaskawa, za to w drugim tygodniu zima zrobiła miłą niespodziankę i zapewniła wspaniałe śnieżne warunki do zabaw na powietrzu. Spotkania feryjne w Żółkowie upłynęły w tym roku pod hasłem ,,Zima na wesoło’’.
 
Dwutygodniowa zimowa przerwa w nauce to czas wypoczynku, zabaw i spotkań z kolegami. W pierwszym tygodniu ferii  aura nie była łaskawa, za to w drugim tygodniu  zima zrobiła miłą niespodziankę i zapewniła wspaniałe śnieżne warunki do zabaw na powietrzu. Spotkania feryjne w Żółkowie upłynęły w tym roku pod hasłem ,,Zima na wesoło’’.Codziennie w zajęciach uczestniczyło ok. 25 dzieci ze świetlic w Żółkowie i Łaskach. Uczniowie, młodsze dzieci oraz gimnazjaliści brali codziennie udział w zajęciach plastycznych na których wykonywali: laurki na dzień babci i dziadka, piękne witraże z bibuły, akwarium, malowali zimowe obrazy, lepili z masy solnej i tworzyli obrazki z orgiami. Brali także udział w warsztatach bibułkarskich w Zimnej Wodzie w ramach projektu ,,Powrót do przeszłości-reaktywacja zanikających zawodów i tradycji regionu jasielskiego’’. Były też warsztaty kulinarne, na których dzieci własnoręcznie komponowały i robiły kanapki, a następnie częstowały się nimi. Nie zabrakło też codziennie zabaw integracyjnych i ruchowych, zgadywanek i kalamburów. Była wspaniała wyprawa na sanki, narty i inne jeżdżące po śniegu wynalazki. Kilkoro starszych i odważnych uczestników wzięło udział w Zorbingu - czyli toczyli się z góry w ogromnej kuli - niezapomniane wrażenie. Na zakończenie spotkań feryjnych odbyła się zabawa karnawałowa, dzięki młodym zapaleńcom współpracującymi ze znanymi didżejami – Marcinowi i Arkowi , którzy zapewnili repertuar, oświetlenie i nagłośnienie imprezy.
Codziennie, dzięki nieocenionym paniom z KGW, pomocnym mamom i babciom dzieciaki otrzymywały smaczne i urozmaicone posiłki. Na zakończenie spotkań każde z dzieci otrzymało  pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w  zajęciach, oraz drobne upominki. Paniom, które zapewniły smaczny poczęstunek zostały wręczone podziękowania za współpracę. Dwa tygodnie wesoło spędzonego czasu szybko minęło - ale był to czas wypełniony atrakcjami, spotkaniami z kolegami i wspólnymi zabawami. A komputery i telewizory miały w tym czasie również ,,ferie’’.

Serdecznie dziękuję za pomoc przy organizacji ferii: panu sołtysowi  Żółkowa - Z.  Czarneckiemu, paniom z KGW, oraz mamom i babciom, pani Eli instruktorce z Łask, wolontariuszce Beatce oraz gimnazjalistkom, które pomagały opiekować się młodszymi kolegami, Marcinowi i Arkowi – za zorganizowanie zabawy karnawałowej.

Jolanta Pawluś                                              Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner