Śpiewają pieśni patriotyczne

Dodano: 07.03.2014
A A A
Młodzież ze Szkoły Podstawowej z Warzyc na finale VI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych
3. marca 2013 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finał VI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 28 im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.


Festiwal, organizowany już po raz trzynasty, a mający rangę festiwalu wojewódzkiego od sześciu lat, jest swoistego rodzaju lekcją patriotyzmu lokalnego dla najmłodszych. Promuje polskie pieśni i piosenki patriotyczne a także pożądane postawy.


Aby wziąć udział w konkursie, należało nagrać na płytkę DVD występ solisty bądź zespołu, a następnie przesłać nagranie do komisji oceniającej. Po obejrzeniu ponad pięćdziesięciu nadesłanych prezentacji artystycznych jury konkursowe zaprosiło do udziału w koncercie finałowym siedemnastu wykonawców, wśród których znalazł się zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej z Warzyc. Nasi uczniowie zaprezentowali się w pieśni „Biały krzyż”.

„Gdy zapłonął nagle świat,
Bezdrożami szli
Przez śpiący las.
Równym rytmem młodych serc
Niespokojne dni
Odmierzał czas.

Gdzieś pozostał ognisk dym,
Dróg przebytych kurz,
Cień siwej mgły ...
Tylko w polu biały krzyż
Nie pamięta już,
Kto pod nim śpi ...”

     
Impreza zgromadziła około stu młodych wykonawców. Uczestnicy konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej zarówno jako soliści  jak i zespoły wokalne oraz chóry. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowano znane i mniej znane polskie pieśni i piosenki patriotyczne. W ocenie jury poziom festiwalu był bardzo wysoki, a interpretacje utworów niezwykle ciekawe i przemyślane.Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej z Warzyc w składzie: Ciemniewska Wiktoria, Feliks Gabriela, Zabawa Natalia, Pawluś Paulina, Wolniewicz Dawid, Wąsik Alicja, Kwarciany Aleksandra, Filip Aleksandra, Ochwat Maria, Twarduś Natalia i Lelito Gabriela – przygotowany do konkursu przez panią Wiolettę Zygmunt wyśpiewał trzecie miejsce w kategorii „zespoły wokalne – klasy IV-VI szkoły podstawowej”.Wokalistom oraz ich opiekunce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

ZS w Warzycach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner