Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy

Dodano: 17.03.2014
A A A
4 marca 2014r. w bibliotece Zespołu Szkół odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów z klasy pierwszej

4 marca 2014r. w bibliotece Zespołu Szkół odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów z klasy pierwszej.Została ona poprzedzona zajęciami, na których pierwszaki poznali bliżej bibliotekę, jej zbiory, regulamin oraz zasady poszanowania książek.W uroczystości oprócz klasy pierwszej wraz z nauczycielkami wzięła udział p. dyrektor Lidia Dubiel. W uatrakcyjnienie tego spotkania włączyli się członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy IV oraz Paulina Turek z kl. III b gimnazjum. W ich wykonaniu nowi czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Kłótnia wróżek”, w którym zaprezentowane zostały różne postacie z bajek, prośby książki oraz książki, które warto przeczytać. Czwartoklasiści z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie występu. Duża jest tutaj zasługa rodziców, którzy zadbali o odpowiednie stroje dla swoich pociech.  W trakcie uroczystości pierwszaki złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali czytać książki, szanować je oraz słuchać ich wskazówek i rad.


Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie pierwszej książki przez bibliotekarza, w której znajdował się list do rodziców ze wskazówkami jak mają nadzorować czytelnictwo swoich dzieci. Ich pomoc jest tutaj nieoceniona. Nowi czytelnicy otrzymali zakładki wykonane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki z kl. V.Na koniec głos zabrała p. dyrektor Lidia Dubiel, która jako miłośniczka książek i czytania starała się zachęcić młodych czytelników do częstego kontaktu z książką.

Danuta RyznarCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner