Witaj wiosno!

Dodano: 25.03.2014
A A A
Przyszła do nas astronomiczna wiosna, wszystko dookoła budzi się do życia. Wspólnie z przedszkolakami z Ochronki w Szebniach wybraliśmy się na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny.


Idzie wiosna poprzez łąkę,
W kwiaty ją ubiera.
Ma we włosach rój motyli,
Zieleń w krąg rozściela.

Halina Urban „Pora na uśmiech”


Przyszła do nas astronomiczna wiosna, wszystko dookoła budzi się do życia. Wspólnie z przedszkolakami z Ochronki w Szebniach wybraliśmy się na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny.Maluchy przyszły do biblioteki przystrojone w  opaski ozdobione kolorowymi kwiatami, a w ręku każdy z nich trzymał balonową pszczółkę. Przez chwilę czytelnia biblioteki zamieniła się w kolorową łąkę wypełnioną śmiechem dzieci, odgłosami przyrody i żółtymi pszczółkami.Dzieci otworzyły kopertę z  listem od Pani Wiosny, w którym prosiła o wykonanie zadań, dzięki którym będzie mogła już na dobre u nas zagościć. Maluchy odgadywały nazwy pierwszych wiosennych kwiatów, układały wiosenne puzzle, pomogły żabkom uciec do stawu przed boćkiem, a także ubrały Panią Wiosnę i Panią Zimę w odpowiednie stroje.


Przedszkolaki spotkały się również z Haliną Urban – regionalną pisarką i poetką, która przeczytała uczestnikom spotkania wiersze ze swojego tomiku pt. „Pora na uśmiech” wydanym w 2013 r. Opowiadały one o porach roku i o zwierzętach zamieszkujących nasze domostwa, łąki i lasy.
Spotkanie odbyło się 21 marca 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, a udział w nim wzięły dzieci z Ochronki w Szebniach wraz z opiekunkami.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach
 
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności