Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w Szkole Młodych Matematyków

Dodano: 01.04.2014
A A A
Uczniowie Zespołu Szkół w Warzycach w tegorocznej edycji konkursu matematycznego im. Hugona Steinhausa osiągnęli znaczące sukcesy
W dniach 18–21. marca br. odbyła się tegoroczna edycja Szkoły Młodych Matematyków, w której uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Warzycach, a to: Piotr Owsiak i Michał Ochwat (uczniowie klasy II gimnazjum) oraz Aleksandra Hap (uczennica klasy III gimnazjum).

W Szkole Młodych Matematyków biorą udział uczniowie, którzy w swoich kategoriach wiekowych zostali laureatami w konkursie matematycznym im. Hugona Steinhausa, organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Jaśle. W tym roku była to już XIII edycja tego cieszącego się dużą popularnością konkursu.
Nasi uczniowie, w nagrodę za wyniki osiągnięte w konkursie, w tym roku pojechali do Kielc.Szkoła Młodych Matematyków zaoferowała im posiłki, noclegi i wiele atrakcji. W pierwszy dzień mieli możliwość zwiedzenia Jaskini „Raj”, miasta Chęciny oraz Oblęgorka. Drugiego dnia zobaczyli aleję sławnych ludzi w Kielcach, stadion Korony Kielce i obserwatorium, a pod koniec dnia wzięli udział w wykładzie matematycznym na temat indukcji matematycznej i grafów. Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Kamieni i Minerałów w miejscowości Święta Katarzyna. Odwiedzili również źródełko i kapliczkę św. Franciszka znajdujące się w tej miejscowości. Dzień wieńczył pobyt w kinie. Ostatniego dnia pobytu zwiedzili kompleks pałacowy w Kurozwękach oraz mieli możliwość podglądnięcia bizonów i innych egzotycznych zwierząt, które zgromadzono w przypałacowym safari.
                         
Nasi uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i na nowo zabrali się za rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych, by i w przyszłym roku znaleźć się w gronie laureatów i pojechać na kolejną Szkołę Młodych Matematyków.
Gratulujemy tegorocznego sukcesu i życzymy kolejnych.

ZS Warzyce


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner