Listy dla Ziemi

Dodano: 07.04.2014
A A A
Wójt Gminy Jasło w związku z akcją fundacji ekologicznej ARKA „Listy dla Ziemi” organizuje konkurs wśród uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Jasło.
Wójt Gminy Jasło w związku z akcją fundacji ekologicznej ARKA „Listy dla Ziemi” organizuje konkurs wśród uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Jasło.

Konkurs dotyczy działań ekologicznych dla czystego powietrza na Ziemi.

Realny problem czystego powietrza pojawił się wśród nas w związku z niską emisji.

Drobny pył zawieszony (PM 10 i PM 2,5) powstający np. podczas palenia odpadów w piecach, zanieczyszczenia ulic smogiem dostaje się do naszych płuc i powoduje śmierć.

Niestety Gmina Jasło znajduje się wśród regionów zagrożonych ze względu na występujące przekroczenia pyłu.

Musimy zadbać o swoje zdrowie i podjąć działania chroniące powietrze!!!

Głównym elementem akcji jest pisanie tematycznych listów przez młodych ludzi, kierowanych do dorosłych. Pisanie listów poprzedzone jest lekcjami tematycznymi w szkołach. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się prostych działań ekologicznych. W ten sposób dzieci będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników. Listy będą indywidualnymi pracami dzieci, ale zawierać będą proste informacje merytoryczne dotyczące działań, które można zrealizować w każdym domu. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych na specjalnym papierze ekologicznym przygotowanym przez Fundację Ekologiczną Arka.

W ramach akcji zorganizowany konkurs na najciekawszy list w zakresie estetyki, innowacji, pomysłu, a także prostoty przedstawionego działania wśród wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych Gminy Jasło w klasach od 1 do 6.
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner