Sukces uczennic w XXIV Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu

Dodano: 07.04.2014
A A A
Uczennice Zespołu Szkół w Szebniach i Zespołu Szkół w Warzycach pokazały, że warto szlifować swój talent wokalny. Aż trzy nagrody wyśpiewały podczas XXIV Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu

Uczennice Zespołu Szkół w Szebniach i Zespołu Szkół w Warzycach pokazały, że warto szlifować swój talent wokalny. Aż trzy nagrody wyśpiewały podczas XXIV Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, pracując pod kierunkiem Pani Wioletty Zygmunt. 

Te nagrody to dla nich wielkie osiągnięcie, bo w samym finale w Przemyślu znalazły się najlepiej śpiewające dzieci z całego województwa. Festiwal przebiegał dwuetapowo:  najpierw odbywały się eliminacje w miastach powiatowych województwa podkarpackiego, a następnie finał w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. W pierwszym dniu festiwalu - 28.03.2014r. piosenki śpiewali wokaliści ze szkół podstawowych, a w drugim - z gimnazjum, szkół średnich i zespoły wokalne. 29 marca o godzinie 17:00 odbył się Koncert Galowy w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, na którym prezentowali się laureaci poszczególnych kategorii. Repertuar na festiwalu był bardzo zróżnicowany. Uczestnicy śpiewali folk, muzykę jazzową, hity polskie i angielskie.W krótkim czasie trzeba było zaprezentować wszystkie swoje możliwości. Bardzo się cieszymy, że podczas koncertu galowego wychodziliśmy na scenę aż trzy razy, by odebrać nagrody, co jest ogromnym osiągnięciem przy tak wielkiej konkurencji i wymagającym, profesjonalnym jury.I miejsce w kategorii soliści 13-17 lat zdobyła Oliwia Hap, uczennica klasy II gimnazjum Zespołu Szkół w Szebniach, która swoim śpiewem urzekła jury, wykonując piosenki: „Moknie w deszczu diabeł” – Hanny Banaszak i „Dworzec” – Maryli Rodowicz.II miejsce w kategorii soliści 10-12 lat zdobyła Paulina Pawluś, uczennica klasy V Zespołu Szkół w Warzycach. Tę prestiżową nagrodę wyśpiewała sobie piosenką „Dla mamy” Kai Paschalskiej, „Marzyć chcę”, powtarzając swój sukces z roku ubiegłego.

Wyróżnienie otrzymał zespół wokalny Zespołu Szkół w Szebniach w składzie: Aleksandra Dybaś, Aleksandra Berdechowska, Łucja Banaś, Patrycja Szerląg, Marlena Warżołek, Gabriela Świszcz, Julia Hap, Aleksandra Nowak, Oliwia Hap.Wyjazdy na wojewódzkie konkursy są cenne dla młodych wykonawców, którzy dzięki nim poznają kulturę, zdobywają cenne doświadczenie, realizują swoje marzenia. Na koncercie galowym solistkom towarzyszyli rodzice, którzy wspierają córki w każdym artystycznym przedsięwzięciu. Podenerwowani i wzruszeni odbierali po konkursie szereg gratulacji. Uczennice na festiwalu reprezentowały swoje szkoły, gminę Jasło i powiat jasielski. Wokalistkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół Szkół w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner