ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W ZESPOLE SZKÓŁ W OSOBNICY

Dodano: 11.04.2014
A A A
W dniu 4 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół w Osobnicy odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia. Głównym przesłaniem tej uroczystości było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na podnoszeniu poziomu zdrowotnego.

Kanapkowo
Na talerzu deserowym wylegują się kanapki
Jedna z sałatką i pomidorkiem
Druga z masłem i szczypiorkiem
Trzecia z serem i rzodkiewką
Czwarta z jajkiem i marchewką
Wszystkie pyszne, kolorowe
I z pewnością bardzo zdrowe!!!W dniu 4 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół w Osobnicy odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia. Głównym przesłaniem tej uroczystości było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na podnoszeniu poziomu zdrowotnego.


Jednym z czynników wpływających na nasze zdrowie jest właściwe odżywianie się i spożywanie zdrowych produktów. Idąc za tą myślą uczniowie  klas I - III  podjęli  wyzwanie pod hasłem: 'Robimy zdrowe kanapki!" Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Działania kulinarne poprzedziły pogadanki przeprowadzone przez higienistkę szkolną panią Agnieszkę Kotulak oraz wychowawców klas na temat zachowań zdrowotnych, higieny i bezpieczeństwa.


Dzieci przyniosły wszystkie potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk, założeniu kolorowych fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy, każda klasa pod opieką swojego wychowawcy przystąpiła do twórczej pracy. Na stolikach znalazły się: pieczywo, masło, pomidory, ogórki, szczypiorek, sałata, ser żółty i biały oraz rzodkiewki. Dzieci ochoczo i z zapałem komponowały smaczne kanapki. Niektóre dzieci wykazały się szczególnymi zdolnościami artystycznymi tworząc myszki, biedroneczki, kwiatuszki czy też kolorowe motylki.


W tym dniu zaszczycili nas również swoją obecnością uczniowie Szkoły Medycznej z Jasła wraz z opiekunem, którzy w mistrzowski sposób przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć pokaz a następnie poćwiczyć prawidłowe postępowanie w udzielaniu pierwszej pomocy. Takie umiejętności powinien posiadać każdy z nas, bo przecież nikt z nas nie wie, kiedy może znaleźć się w sytuacji w której liczy się każda chwila w ratowaniu ludzkiego życia. Uczniowie klasy V z pomocą Samorządu Szkolnego przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek różnorodne wesołe zabawy, rebusy, krzyżówki, oczywiście związane tylko z tematyką zdrowotną. Była fajna zabawa, ale również rywalizacja i oczywiście symboliczne upominki. Nagrodą dla wszystkich była  degustacja zdrowych kanapek. Zostali na nią zaproszeni : dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedszkolaki z grupy 5-cio i 6-cio latków, uczniowie klasy V oraz ratownicy wraz z opiekunem. Można śmiało stwierdzić, że uczniowie stanęli na wysokości zadania i  sprostali postawionemu im wyzwaniu.

Mamy nadzieję że nasze działania przyczyniły się do propagowania wśród uczniów bezpiecznych zachowań zdrowotnych, właściwych wyborów żywieniowych i samodzielnego dbania o własne zdrowie.

Renata Dybaś
Ewa WięcekCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności