Biblioteczne warsztaty świąteczne

Dodano: 16.04.2014
A A A
W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, odbyły się ,,Biblioteczne warsztaty świąteczne” organizowane dla dzieci i młodzieży w piątkowe popołudnia. Spotkania, które odbywały się w marcu i kwietniu były doskonałą okazją by własnoręcznie stworzyć coś wyjątkowego.Święta wielkanocne coraz bliżej. W naszych domach  trwają  już przygotowania do tych szczególnych dni. Wielkanoc to czas przeżyć duchowych i rodzinnych spotkań, których równie ważnym elementem są wiosenne dekoracje. Te stworzone własnoręcznie, są niepowtarzalne, oryginalne i najpiękniejsze. A ozdoby, które tworzy się wspólnie, w dobrym towarzystwie  i przyjaznej atmosferze, dają najpiękniejszy wizualny efekt.

 

W myśl tej zasady,  w  Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, odbyły  się ,,Biblioteczne warsztaty świąteczne” organizowane dla dzieci  i  młodzieży  w  piątkowe popołudnia. Spotkania, które odbywały się  w  marcu  i  kwietniu były  doskonałą okazją by własnoręcznie stworzyć coś wyjątkowego.

  

W tym roku  młodzi adepci rękodzieła  doskonalili technikę scrapbookingu tworząc kartki świąteczne, karnety i bileciki na wielkanocny stół.  Na zajęciach nie zabrakło też styropianowych pisanek ozdabianych  jutowym sznurkiem, cekinami i  artykułami pasmanteryjnymi. 

  Piątek poprzedzający Niedzielę Palmową był doskonałą okazją do własnoręcznego stworzenia palmy wielkanocnej. Kolorowe  palemki zrobione z bibułkowych kwiatów, suszonych traw, przyozdobione zielonymi gałązkami bukszpanu  stały się doskonałym połączeniem tradycji z nowoczesnymi elemantami sztuki rękodzielniczej, które niezmiennie są wykorzystywane na zajęciach organizowanych w bibliotece.

A. Jeleń
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner