III GMINNY KONKURS WIELKANOCNY rozstrzygnięty !

Dodano: 16.04.2014
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło, Gminny Konkurs Wielkanocny, pod hasłem: „Ozdoby świątecznego stołu”
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy  i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło, Gminny Konkurs Wielkanocny, pod hasłem: „Ozdoby świątecznego stołu”.Uroczyste podsumowanie  III edycji konkursu, wręczenie nagród  i wyróżnień, odbyło się 14 kwietnia br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.


W tym roku na  konkurs wpłynęło 21  prac dzieci z całej gminy.Prace oceniano w  2 kategoriach tematycznych. Pierwszą z nich stanowiły pisanki i kartki świąteczne, a drugą stroiki wielkanocne.  Poziom wykonania, pomysłowość i oryginalność prac był niezwykle wysoki.  


                                                                                                                                  Jury powołane przez organizatorów wyłoniło zwycięzców, biorąc pod uwagę zarówno kategorie wiekowe  jak i tematyczne.

  • Kategoria: pisanka/kartka
kl. 0-3
1 miejsce: Patryk Biedroń - Warzyce
2 miejsce: Joanna Dyląg - Trzcinica
3 miejsce: Aleksandra Niezgoda - Warzyce

kl. 4-6
1 miejsce: Klaudia Filar- Trzcinica
2 miejsce: Angelika Syrek - Warzyce
3 miejsce: Mateusz Syrek - Warzyce

  • Kategoria: stroik wielkanocny
kl. 0-3
1 miejsce:  Kinga Barzyk - Trzcinica
2 miejsce: Kacper Lubas - Szebnie
3 miejsce: Kamila Turek - Trzcinica

kl. 4-6
1 miejsce: Kamila Gajda- Zimna Woda
2 miejsce: Joanna Paluch - Osobnica

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto organizatorzy przyznali wyróżnienia specjalne, dyplomy i nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników.

Od kilku lat, niezmiennie głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych i pobudzanie inwencji twórczej dzieci, a także przekazywanie umiejętności rękodzielniczych młodemu pokoleniu. Ważnym elementem jest tutaj ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanej z okresem Wielkanocnym, a także  propagowanie nowych, popularnych  technik rękodzieła.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji konkursu.


A. JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner