Latarnicy w świetlicy w Żółkowie

Dodano: 23.05.2014
A A A
GOK - świetlica wiejska w Żółkowie przy współpracy z sołtysem wsi nawiązali kontakt z ,,Latarnikami’’ działającymi na terenie naszej gminy, co zaowocowało w kwietniu czterema dwugodzinnymi spotkaniami z młodymi pasjonatami, którzy otworzyli przed uczestnikami ,,cyfrowy świat’’.

                              POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS
PCRS-to oddolna inicjatywa, której celem jest wprowadzenie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie-dorosłych Polaków z pokolenia 50+, realizowana przez  Stowarzyszenie,,Miasta w Internecie’’ i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
10 spośród  13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu!!!

                                         ,,Latarnicy mogą to zmienić’’

Na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy działań na rzecz edukacji cyfrowej pokolenia 50+ tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej, działający w swych lokalnych środowiskach.
                                                                                          (za latarnicy.pl)Dlatego GOK-świetlica wiejska w Żółkowie przy współpracy z sołtysem  wsi nawiązali kontakt z ,,Latarnikami’’ działającymi na terenie naszej gminy, co zaowocowało w kwietniu   czterema dwugodzinnymi spotkaniami  z  młodymi pasjonatami, którzy otworzyli przed uczestnikami ,,cyfrowy świat’’.Do projektu zgłosiło się 9 osób, o różnym stopniu znajomości obsługi komputera i poruszania się po internecie. Niektórzy przyszli wyposażeni we własny sprzęt komputerowy, na którym o wiele łatwiej uczyć się i ćwiczyć następnie w domu.,,Latarnicy’’ zajęcia rozpoczęli od przedstawienia zalet i korzyści,  jakie niesie umiejętność  obsługi różnych programów komputerowych, zdobywania informacji i ,,serfowania po internecie’’ - choćby po nowe przepisy kulinarne czy inne ciekawostki,po prosty i tani kontakt z rodziną bądź przyjaciółmi przebywającymi za granicą. Potrzeby,,uczniów’’ były różnego stopnia zaawansowania. Niektóre osoby uczyły się całkowicie od podstaw obsługi komputera, oraz takie, które poznawały zasady  przenoszenia zdjęć z aparatu do komputera, zmniejszania ich  formatu i wysyłania je e-mailem na inną pocztę. Instruktorzy uczyli i  pomagali zakładać, odbierać  oraz odpowiadać na pocztę internetową. Jeden z kursantów poznawał zasady działania programu do czytania książek. Uczono się także podstaw obsługi programu Microsoft Office-czyli jak pisać teksty pism , tworzyć np. tabelki i jak zapisywać je w pamięci komputera.Spotkania zakończyły się wręczeniem Dyplomów  przez Latarników-mamy nadzieję, że to nie koniec edukacji komputerowej i w przyszłości spotkamy się, aby wciąż doskonalić umiejętności obsługi  komputera, bo każdy dzień przynosi coraz to nowe  możliwości i rozwiązania w    dzisiejszym  cyfrowym świecie.


Dziękujemy młodym pasjonatom za to, że w przystępny miły i prosty sposób wprowadzili  uczestników w świat komputerów, a także kursantom za zapał i chęć poznawania nowych technologii.

J.PawluśCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności