Listy dla Ziemi 2014

Dodano: 29.05.2014
A A A
Gminny konkurs rozstrzygnięty a na Facebooku trwa głosowanie o tytuł najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014. Wśród 150 finałowych prac znalazł się również list autorstwa uczennicy z gminy Jasło.
W gminnym konkursie organizowanym wśród chętnych uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Jasło w klasach od 1 do 6 na najciekawszy list w ramach akcji „Listy dla Ziemi”, który dotyczył działań ekologicznych dla czystego powietrza na Ziemi w związku z problem niskiej emisji wybrano najlepsze prace, których twórcy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminę Jasło.

Rozdanie nagród nastąpi na zakończenie roku szkolnego.

Już dziś przedstawiamy kilka wybranych prac uczniów.


Pamiętajcie!!!!
Nie kończcie działań na konkursie!

Wiemy, że Gmina Jasło znajduje się wśród regionów zagrożonych ze względu na występujące przekroczenia pyłu. Drobny pył zawieszony (PM 10 i PM 2,5) powstający np. podczas palenia odpadów w piecach, zanieczyszczenia ulic smogiem dostaje się do naszych płuc i powoduje śmierć!!!
Dbajmy o swoje zdrowie, chrońmy powietrze, nie dopuszczajmy do działań powodujących występowanie chorób!!!


Jednocześnie zachęcamy do głosowania na listy walczące o tytuł najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014, w konkursie będącym częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski.

Do finału trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list autorstwa uczennicy z gminy Jasło – Darii Urbańskiej.

Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca. Na najpiękniejsze listy czekają nagrody przyznane przez Fundację Arka.
 
Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: https://listydlaziemi.pl/Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności